دکتر نصیری در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کردند ، هیچ یک از دانشگاهیان حاضر نیست که شتاب تولید علم در کشور کند شود.

۲۲ تیر ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۲ کد : ۹۹۱۰ اخبار
تعداد بازدید:۸۷۰
نصیری قیداری با بیان اینکه دانشگاهیان به هیچ وجه اجازه نمی دهند شتاب علمی کشور کند شود، گفت: هیچ یک از دانشگاهیان حاضر نیست که شتاب تولید علم در کشور کند شود.در ادامه دکتر نصیری قیداری، معاون حقوقی ...

نصیری قیداری با بیان اینکه دانشگاهیان به هیچ وجه اجازه نمی دهند شتاب علمی کشور کند شود، گفت: هیچ یک از دانشگاهیان حاضر نیست که شتاب تولید علم در کشور کند شود.

در ادامه دکتر نصیری قیداری، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم نیز در این مراسم گفت: اداره دانشگاه در کشور کار سختی است زیرا در دیگر کشورها دانشگاه به مسائل علمی می پردازد اما در کشورما به دلیل فعال نبودن احزاب دانشگاه وارد مسائل سیاسی می شود.

وی با بیان اینکه شخصیت علمی و پژوهشی دکتر رهایی، رییس سابق دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر کسی پوشیده نیست، افزود: در دین ماه حمد و سپاه اولویت دارد و تشکر از انسان های زحمتکس و پرتلاش نیز یک امر حسنه بشمار می رود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم خاطرنشان کرد: در رقابت های سیاسی اگر می خواهیم به هدف صحیح برسیم باید بر قانون و مقررات پافشاری کنیم. هر نوع سلیقه سیاسی که افراد دارند محترم است اما در عمل و اجرا باید پایبند به قانون باشیم.

نصیری قیداری بیان داشت: تخطی از قانون کار صحیحی نیست و زمانی کار بدتر می شود که این تخطی را پای گرایش سیاسی بگذاریم. سلیقه سیاسی باعث نمی شود از مقررات و ضوابط چشم پوشی کنیم.

وی با اشاره به بیانات مقاوم معظم رهبری در جمع استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها گفت: برای ما دانشگاهیان بسیار مهم است که شخص اول کشور پرچمدار علم و فناوری است زیرا هیچ دولت مردی به اندازی ایشان در موضوعات توجه به علم و فناوری، ارتباط صنعت و دانشگاه، رفع نیازهای جامعه از سوی دانشگاهیان و پژوهشگران و تولید علم پافشاری نداشته اند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تاکید کرد: فارغ از رقابت های سیاسی باید در یک فضای علمی این فرصت را غنیمت بشماریم و به فرمایشات مقام معظم رهبری لبیگ بگوییم.

دکتر سید احمد معتمدی در مراسم تودیع دکتر رهایی، ریاست سابق دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: برنامه ای عمل کردن در دانشگاه از اولویت ها است و باید هر حوزه دارای یک برنامه اصلی باشد و بنا داریم برنامه ها به صورت کمی تعریف شوند تا بتوانیم آنها را ارزیابی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه شورای راهبردی دانشگاه شاهد زحمات و فعالیت های دکتر رهایی، رییس سابق دانشگاه صنعتی امیرکبیر بودم بنابراین از زحمات ایشان و همکارانشان تشکر می کنم.

معتمدی اضافه کرد: همه ما از یک خانواده هستیم و قبل از قبول مسئولیت همگی به عنوان معلم شناخته می شویم.