جزئیات سفر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به آذربایجان شرقی/پیگیری مسائل از وزرا و مسئولان در تهران

۳۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۰ کد : ۸۴۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۶۹
عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه برنامه سفر به استان های مختلف همواره در دستور کار این کمیسیون بوده است، گفت: هدف از برگزاری این سفرها رسیدگی به مشکلات آموزشی استان های مختل...
جزئیات سفر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به آذربایجان شرقی/پیگیری مسائل از وزرا و مسئولان در تهران
عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه برنامه سفر به استان های مختلف همواره در دستور کار این کمیسیون بوده است، گفت: هدف از برگزاری این سفرها رسیدگی به مشکلات آموزشی استان های مختلف و پیگیری رفع آنها در پایتخت است.

علیرضا منادی سفیدان با اشاره به دستور کار این هفته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: امروز 20 نفر از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جهت بازدید از مراکز آموزشی استان آذربایجان شرقی به این استان سفر می کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص سفر 3 روزه نمایندگان به آذربایجان شرقی عنوان کرد: برنامه کاری نمایندگان مجلس که از فردا (سه شنبه 30 تیر) آغاز می شود بازدید از مراکز آموزشی و دانشگاهی شهرستان های آذرشهر و اسکو، اهر و هریس، شبستر، سراب، مراغه و عجب شیر، ورزقان، هشترود، چاروایماق به اتفاق معاونان وزارتخانه های علوم تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، فنی و حرفه‌ای، جامع علمی کاربردی خواهد بود.

منادی سفیدان به برنامه سفر کمیسیون برای روز چهارشنبه (31 تیرماه) اشاره و تصریح کرد: جمع‌بندی مسائل و مشکلات دانشگاه های استان آذربایجان شرقی با حضور رؤسای دانشگاه های دولتی، آزاد، علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای از دیگر برنامه های سفر سه روزه کمیسیون به این استان است.

وی در ادامه با بیان اینکه روز چهارشنبه نشست پرسش و پاسخ با اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و دانشجویان برگزار می شود، افزود: روز پنجشنبه (اول مرداد) به عنوان آخرین روز سفر نیز، اعضای کمیسیون به جمع‌بندی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با حضور رؤسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان های این استان می پردازند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه سفر کمیسیون آموزش به استان های مختلف همواره در دستور کار این کمیسیون بوده و هدف آن شناسایی کاستی های استان ها در حوزه آموزش است تا در جلسات بعد از سفرها در تهران، مشکلات و موضوعات مطرح شده از وزرا و مسئولان مربوطه پیگیری شود.