تشکیل کارگروهی برای تعیین تکلیف دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه خوارزمی

۱۹ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۱:۴۴ کد : ۷۸۷۶
تعداد بازدید:۲۸۳
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،از تشکیل کارگروهی برای تعیین تکلیف دانشجویان پذیرش شده در مقطع دکتری در دانشگاه خوارزمی خبر داد .

سعدالله نصیری‌قیداری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،با یادآوری پذیرش دانشجو در مقطع دکتری از سوی پردیس دانشگاه خوارزمی بدون توجه به ظرفیت در نظر گرفته شده، گفت: در حال حاضر توجه نکردن دانشگاه خوارزمی به ظرفیت‌‌ها در پذیرش دانشجویان به بلاتکلیفی متقاضیان منجر شده است.

نماینده مردم زنجان در مجلس هشتم، با یادآوری درخواست دولت دهم از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای دادن مجوز جهت پذیرش دانشجو در پردیس‌های دانشگاهی، افزود: این شورا مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دکتری برای پردیس‌های دانشگاهی را صادر کرده این در حالی است که تاکید کرده ظرفیت پردیس‌ها باید 50 درصد ظرفیت روزانه باشد.

وی با بیان اینکه در جریان ثبت اطلاعیه تذکراتی به رئیس دانشگاه وقت خوارزمی داده شده بود که بیش از 50 درصد ظرفیت روزانه پذیرش نکنند، تصریح کرد: در خلال تذکر داده شده به رئیس دانشگاه خوارزمی نامه ای هم با این مضمون داده شد که اگر پذیرش دانشجو بدون لحاظ ظرفیت درنظر گرفته شده صورت گیرد مدارکشان مورد تایید قرار نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه به هر دلیلی دانشگاه خوارزمی به تذکرات توجه نکرده و در هر رشته‌ای در حدود 10 نفر را پذیرش کرده که این با ظرفیت درنظر گرفته شده همخوانی ندارد.

ایشان باا تاکید بر اینکه با وجود پذیرش دانشجویان بیش از ظرفیت درنظر گرفته شده در دانشگاه خوارزمی هنوز هم تعداد دیگری خواهان پذیرش در این دانشگاه هستند، گفت: در این راستا با هدف رفع مشکل دانشجویان شورای معاونان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تشکیل کارگروهی درصدد رفع آن برآمده است.

نصیری‌قیداری تاکید کرد: شورای معاونان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تشکیل کارگروهی متشکل از معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، رئیس سازمان سنجش، معاون آموزشی این وزارت‌خانه مشکل پذیرش دانشجویان پردیس دانشگاه خوارزمی را بررسی خواهند کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، یادآور شد: کمیته مذکور برای خارج کردن دانشجویان از بلاتکلیفی و همچنین رعایت حدنصاب علمی با تشکیل جلساتی به جمع‌بندی خواهد رسید