تشکیل جلسه دانشجویان علوم اقتصادی با معاون پارلمانی وزیر علوم

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۰ کد : ۷۸۶۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۳
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم درمورد نتیجه جلسه‌ای که برای بررسی وضعیت دانشجویان علوم اقتصادی تشکیل شده بود گفت: تصمیم جدیدی که امروز در این جلسه اتخاذ شد، شامل تغییر مدارک و اعمال ضوابط جدید ب...

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم درمورد نتیجه جلسه‌ای که برای بررسی وضعیت دانشجویان علوم اقتصادی تشکیل شده بود گفت: تصمیم جدیدی که امروز در این جلسه اتخاذ شد، شامل تغییر مدارک و اعمال ضوابط جدید برای دانشجویان وروردی 94 خواهد بود و دانشجویانی که در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می کنند طبق مصوبات قبلی فارغ‌التحصیل می‌شوند.

به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نصیری قیداری با بیان اینکه جلسه از 10 صبح آغاز شده و تا یک ظهر به طول انجامید، افزود: جلسه مفیدی بود که با حضور دکتر هروی،رئیس کمیته آموزش عالی مجلس،دکتر حیدرپور،یکی از نمایندگان مجلس،دکتر شریعتی معاون آموزشی وزیر علوم و سه نفر از نمایندگان دانشجویان برگزار شد و توضیحات دکتر شریعتی و طرح موضوع توسط دکتر هروی و دکتر حیدرپور و بیان دغدغه‌های دانشجویان از سوی نمایندگانشان بخش عمده‌ای از وقت جلسه را به خود اختصاص داد.

وی از تشکیل کمیته‌ای زیر نظر معاون آموزشی وزیر علوم خبر داد و گفت: یکی از تصمیماتی که در این جلسه گرفته شد این بود که کمیته ای زیر نظر دکتر شریعتی با حضور کارشناسان وزارت علوم تشکیل شود تا دغدغه های دانشجویان و مسائلی مانند مدرک دانشجویانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند، بررسی غیبت دانشجویانی که در راستای خواسته عمومی به کلاس نرفتند،برگزاری امتحان به گونه ای که دانشجویان لطمه نبینند و ... در این کمیته مورد بررسی قرار گیرد وهمکاری‌های لازم از طرف این کمیته مشروط بر اینکه دانشجویان از این به بعد در کلاس حاضر شوند صورت خواهد گرفت.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم با تاکید بر اینکه ادغام دانشگاه علوم اقتصادی در مسیر سیاست‌های اعلام شده از سوی وزیر علوم به مجلس مخصوصا در قسمت سامان دهی آموزش صورت گرفته،اظهار کرد: قرار شد مصوبه شورای گسترش با لحاظ دغدغه های دانشجویان پیگیری شود و همچنین الحاق این دانشگاه با حفظ هویت مستقل دانشکده ها، رشته‌های موجود و همچنین برنامه درسی صورت خواهد گرفت.

نصیری قیداری ادامه داد:همچنین ظرفیت هایی که در گذشته برای این دانشگاه وجود داشت در دفترچه رعایت می شود و دانشگاه علوم اقتصادی بدون اینکه به برنامه درسی گروه‌ها و هویت مستقل دانشکده‌ها لطمه وارد شود به عنوان بخش الحاقی دانشگاه خوارزمی، دانشجو خواهد پذیرفت و با توجه به اینکه دانشگاه خوارزمی از نظر هیات علمی،مقاطع تحصیلات تکمیلی مخصوصا مقطع دکتری و... امکانات مفصلی دارد، الحاق دانشگاه علوم اقتصادی با دانشگاه خوارزمی موجب ارتقای دانشکده‌های علوم اقتصادی خواهد شد.