معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم خبر داد:

کارگروه تخصصی طرح‌ها و لوایح در وزارت علوم تشکیل شد

۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۲ کد : ۶۸۶۳۳ اخبار داغ اخبار
تعداد بازدید:۹۸
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم اعلام کرد: کارگروه تخصصی طرح‌ها و لوایح وزارت علوم با محوریت اداره کل لوایح، تدوین و تنقیح قوانین و مقررات معاونت حقوقی و امور مجلس این وزارت تشکیل شد.
کارگروه تخصصی طرح‌ها و لوایح در وزارت علوم تشکیل شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مرتضی فرخی که ریاست این کارگروه تخصصی را برعهده دارد اظهار داشت: کارگروه تخصصی طرح‌ها و لوایح وزارت علوم با حضور نمایندگان معاونت‌های وزارت عتف، با هدف ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی در خصوص طرح‌ها و لوایح مربوط به حوزه‌ی آموزش عالی تشکیل شده است که جلسات آن به صورت مداوم حداقل دو هفته یکبار ادامه خواهد داشت.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم در خصوص اهداف این کارگروه گفت: بررسی و اظهار نظر کارشناسی در مورد طرح ها و لوایح مرتبط با آموزش عالی، ارائه نظر و پیشنهاد جهت تهیه لایحه جدید یا استرداد لوایح، بررسی و اظهار نظر در مورد لوایح بودجه سنواتی، بررسی و اظهار نظر کارشناسی در مورد طرح ها و لوایح در دستور کار دولت و مجلس از جمله اهداف تشکیل این کارگروه به شمار می روند.

دکتر فرخی افزود: اولین جلسه اخیر این کارگروه ۲۹ فروردین برگزار شد و اعضاء و مدعوین در خصوص طرح‌های ارجاعی تبادل نظر کردند. همچنین موضوع دستورالعمل اجرائی و تشکیل اتاق فکر از موضوعات مهم این جلسه بود که مورد تائید اعضاء قرار گرفت.

کلید واژه ها: دکتر فرخی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحققات و فناوری کارگروه تخصصی طرح‌ها و لوایح


( ۱ )