معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم در بهبهان:

تأکید بر حل مشکلات جامعه با تکیه بر توان و ظرفیت دانشگاهیان

۰۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۶ کد : ۶۵۸۱۸ اخبار داغ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۳
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم در آئین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی خاتم‌النبیا بهبهان با اشاره به اهمیت استفاده از نظرات و پیشنهادات دانشگاهیان در حل مسائل و مشکلات جامعه، به بهره‌مندی از توان و ظرفیت دانشگاهیان تأکید کرد.
تأکید بر حل مشکلات جامعه با تکیه بر توان و ظرفیت دانشگاهیان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان، مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان با حضور دکتر مرتضی فرخی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، حجت الاسلام ناصری امام جمعه شهرستان، حجت الاسلام طواف مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، مسئولان استانی و شهرستانی و جمعی از اعضای هیأت علمی و پرسنل دانشگاه در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده منابع طبیعی برگزار شد.

دکتر فرخی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با اشاره به سیاست دولت مردمی در تحول در نظام اجرایی و شیوه اداره کشور یکی از مهم ترین برنامه های وزارت علوم را متناسب سازی توسعه آموزش عالی مبتنی بر نیازهای جامعه در سطح محلی منطقه ای و ملی، و توسعه هوشمند حوزه آموزش با توازن بین مناطق عنوان کرده است.

وی ایجاد معاونت فناوری را یکی از اهداف مهم وزیر علوم برشمرده و افزود معاونت فناوری نوید بخش اتفاقات مهمی خواهد بود و با اشاره به رویکرد تحول در انتصابات یکی از اولویت های وزارت را استفاده از جوانان متعهد و مکتبی عنوان کرده و افزود اکثر معاونین وزیر و بسیاری از روسای دانشگاهها از جوانان مکتبی و توانمند می باشند.

وی در ادامه با اشاره به قابلیت های دانشگاه بهبهان، وجود فضای فیزیکی مناسب، واقع شدن دانشگاه در جوار دو استان بستر لازم برای توسعه کیفی دانشگاه دانست و افزود ارتباط با صنایع شهرستان و کار آفرینی باید جز اولویت های دانشگاه در دوران مدیریت جدید باشد.

معاون حقوقی و امور مجلس با اشاره به نبود نشریات علمی پژوهشی در دانشگاه ضرورت دارد رئیس جدید دانشگاه بستر فعالیت های پژوهشی را جهت ارتقا اعضای هیات علمی فراهم نماید.

در ادامه جلسه معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ضمن تکریم از زحمات آقای دکتر سید نژاد، دکتر اسماعیلی را به عنوان یک جوان نخبه و استاد تمام دانشگاه که نماد یک مدیر جوان، توانمند و مکتبی است معرفی و ورود دانشگاه در حوزه مسائل شهری از جمله مباحث زیست محیطی بهبهان با وجود صنایع متعدد از جمله پالایشگاه‌ها را به عنوان یک مطالبه و انتظار وزارت از رئیس جدید دانشگاه عنوان کرد.

کلید واژه ها: دکتر فرخی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحققات و فناوری دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان