معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم در دیدار با امام جمعه اهواز

ارتباط‌ موثر دانشگاه و جامعه تنها راه برون‌رفت از مشکلات است

۰۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۱ کد : ۶۵۷۹۵ اخبار داغ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۶
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویت و برقراری ارتباط موثر دانشگاهیان با لایه‌های مختلف جامعه تنها راه برون‌رفت از مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور است.
ارتباط‌ موثر دانشگاه و جامعه تنها راه برون‌رفت از مشکلات است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مرتضی فرخی جمعه شب در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد نبی موسوی‌فرد با تاکید بر لزوم عزم جدی وزارت علوم برای رفع مشکلات جامعه با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها افزود: از ابتدای فعالیت دولت انقلابی در وزارت علوم، برنامه‌های مفیدی برای ارتقای سطح کیفی و کمی دانشگاه‌ها و همچنین برقراری ارتباط مؤثر دانشگاه‌ها با حوزه و جامعه عملیاتی شده که یکی از مهمترین آنها، ایجاد معاونت فناوری و نوآوری است.

وی ادامه داد: ایجاد سامانه نظام ایده‌ها و نیازها (نان) در بحث ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه از دیگر اقدامات مؤثر در این دولت بود که به دنبال آن مردم عادی، صنعتگران و دانشجویان نیازهای خود را ثبت کردند تا دانشجویان مقطع دکتری و اساتید مجرب راهکارهای لازم برای برون رفت از مشکلات را بررسی کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم رتبه بالای علمی جهان را کسب کرده و رقابت نزدیک با برخی کشورهای منطقه دارد اما همواره یکی از دغدغه‌های اصلی، حضور دانشگاه‌ها در متن جامعه برای حل مسائل و مشکلات است.

وی افزود: کسب رتبه برتر علمی هم زمانی تأثیرگذار خواهد بود که آثار آن در جامعه ملموس باشد.

فرخی بیان کرد: حوزه‌های علمیه نیز همچون دانشگاه‌ها جهت رفع معضلات جامعه پیشقدم هستند که این موضوع شایسته تقدیر است.

وی افزود: خوشبختانه رویکرد جدید دولت انقلابی این است که با جدیت وارد مسائل ریز و درشت جامعه شود و برای رفع مشکلات طرح‌های علمی را اجرایی کند.

معاون وزیر علوم تصریح کرد: سعی بر این است که در کمیته انتصابات، در انتخاب رؤسای دانشگاه علاوه بر شاخص جوان‌گرایی و تخصص، فرد مورد نظر در تراز انقلاب اسلامی باشد.

وی افزود: شجاعت در تصمیم‌گیری برای ورود به مسائل اجتماعی یکی از شاخص‌های مطرح و مهم در انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری از روز پنجشنبه وارد خوزستان شد و در جلسات متعددی با استاندار و مسئولان استان برای برقراری ارتباط هرچه بیشتر این وزارتخانه با دستگاه‌های مختلف و شرکت‌ها حضور پیدا کرد.

وی همچنین در دومین روز از سفر خود به خوزستان با حضور در شهرستان مسجدسلیمان با رؤسای دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و فرهنگیان لالی، اندیکا و هفتکل دیدار کرد و مسائل و مشکلات آنها را جویا شد.

فرخی همچنین در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گزارش کاملی از ابتدای فعالیت دولت انقلابی تاکنون در وزارت علوم جهت ارتقای سطح کیفی و کمی دانشگاه‌های کشور و عملیاتی کردن طرح‌های مؤثر برای برقراری ارتباط بیشتر دانشگاه با جامعه ارائه داد.

عیادت از دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز

دکتر فرخی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت عتف به عنوان نماینده وزیر علوم تحقیقات و فناوری به عیادت دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز رفتند.

در این دیدار که در منزل این استاد دانشگاه برگزار شد، دکتر فرخی به نمایندگی از وزیر علوم تحقیقات و فناوری، ضمن عیادت با دکتر خواجه، از آخرین وضعیت درمانی وی مطلع شد.
دکتر فرخی از بهبود روند درمان و بازیابی نسبی سلامت جناب آقای دکتر خواجه ابراز خوشحالی کردند.
او ضمن طلب صحت و عافیت و آرزوی سلامتی برای این استاد فرهیخته، با ابلاغ سلام وزیر علوم تحقیقات و فناوری به دکتر خواجه، حمایت همه جانبه وزارت علوم تحقیقات و فناوری و شخص وزیر را در رسیدگی به امور درمانی ایشان اعلام کرد.
در این دیدار دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران از حسن توجه و پیگیری‌های وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری تشکر و قدردانی نموده است.
در پایان دکتر فرخی هم به شرایط و وضعیت موجود دانشگاه شهید چمران اشاره و اعلام کرد پس از معرفی سرپرست جدید دانشگاه، مراسم تکریم دکتر خواجه، برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها: دکتر فرخی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحققات و فناوری دیدار با امام جمعه اهواز عیادت از دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز