به همت معاونت حقوقی و امور مجلس اولین نشست بررسی مسائل حقوقی آموزش عالی برگزار شد

۲۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۱ کد : ۶۵۰۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۱
اولین نشست بررسی برخی از مسائل حقوقی آموزش عالی با حضور معاون محترم حقوقی و امور مجلس، مدیران کل، مشاوران و کارشناسان حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و موسسات وابسته  روز دوشنبه 28/07/94 در مح...
اولین نشست بررسی برخی از مسائل حقوقی آموزش عالی با حضور معاون محترم حقوقی و امور مجلس، مدیران کل، مشاوران
و کارشناسان حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و موسسات وابسته  روز دوشنبه 28/07/94 در محل وزارت علوم برگزارشد؛
در این نشست جناب آقای دکتر روشن معاون محترم حقوقی و امور مجلس، مدیران کل محترم دفتر لوایح، تدوین و تنقیح قوانین و مقررات، دفتر حقوقی و دفتر امور مجلس و مدیران، مشاوران و کارشناسان حقوقی فعال در واحدهای مختلف وزارتخانه، سازمان امور دانشجویی، صندوق رفاه دانشجویان و سازمان سنجش آموزش کشور در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حضور داشتند.
جناب آقای دکتر روشن ، هدف از برگزاری نشست را بررسی مهم ترین مسائل حقوقی مبتلا به آموزش عالی با مشارکت نیروهای حقوقی فعال در واحدهای مختلف وزارت علوم و سازمانهای تابعه اعلام نمودند و برگزاری این نشست را فرصتی مغتنم برای شناسایی نیروهای علاقمند و صاحب نظر حقوقی و جذب آنها در ادارات تخصصی حقوقی وزارتخانه اعلام نمودند.
 سرکار خانم دکتر جنیدی، مدیر کل دفتر لوایح، تدوین و تنقیح قوانین و مقررات ضمن بیان اهم وظایف اداره کل لوایح، تدوین و تنقیح قوانین و مقررات مهم ترین دستاوردهای این اداره را طی دو سال اخیر تشریح کردند و آمادگی اداره لوایح را برای برگزاری دوره های بعدی نشست و در صورت امکان، جذب نیروهای علاقمند اعلام نمودند. وی همچنین سرفصل های اولیه همکاری و مشورت جمعی را نیز ارائه کردند.
سپس فرصت در اختیار سایر مدیران، مشاوران و کارشناسان حاضر در جلسه قرار گرفت تا نظرهای خود را در خصوص نشست اعلام کنند.
در پایان جلسه نیز مقرر گردید کارگروهی متشکل از هفت نفر از کارشناسان واحدهای مختلف تشکیل شود تا مسئولیت برگزاری دوره های بعدی نشست را عهده دار شوند.