به همت معاونت حقوقی و امور مجلس پنجمین نشست مجامع استانی نمایندگان با استانهای اردبیل ، قزوین و زنجان برگزار شد

۱۹ اسفند ۱۳۹۲ | ۰۹:۴۵ کد : ۶۵۰۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۳
<span id="ms-rterangepaste-start"></span><strong>دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع نمایندگان مردم استانهای اردبیل، قزوین و زنجان " نیازسنجی" را اساس توسعه آموزش عالی در دولت یازدهم دا<span>نست.
دکتر فرجی دانا در نشست آمایش علوم، تحقیقات و فناوری، حضور نمایندگان استانهای اردبیل، زنجان و قزوین را در این نشست، بسیار دلگرم کننده دانست و از حضور آنها تشکر و قدردانی کرد.
 
وزیر علوم، ضمن اشاره به اینکه آموزش عالی کشور در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دارای درخشان ترین دستاورد بوده افزود: حاصل تلاش برای رفع بعضی محرومیت¬ها، به توسعه نامتوازن در آموزش عالی منجر شده است.
 
وی توسعه متوازن را پیش درآمد توسعه پایدار دانست و گفت: بهترین افراد برای رایزنی و تبادل نظر در جهت رسیدن به توسعه پایدار، نمایندگان مردم هستند.
 
وزیر علوم در بحث بودجه آموزش عالی به سرانه¬ای شدن بودجه آموزش عالی اشاره کرد و گفت: وزارت علوم بسیار تلاش کرد که "سرانه ای شدن"، مبنای بودجه آموزش عالی قرار گیرد؛ اما متأسفانه این مسئله برای سال 93 محقق نشد.
 
وی افزود: سرانه¬ای شدن یک شاخص جهانی است و کاملاً قابل دفاع است.
 
دکتر فرجی دانا با ذکرمحدودیت منابع کشور، تاکید کرد: واقعیت این است که منابع اختصاص یافته به آموزش عالی کشور نمی¬تواند پاسخگوی مطالبات باشد.
 
وزیر علوم در پایان اظهار امیدواری کرد که سند آمایش علوم، تحقیقات و فناوری پس از استماع دیدگاهها و نظرات نمایندگان استانها و با حضور رؤسای دانشگاههای مربوط آماده شده و پس از بحث و مشورت مجدد با نمایندگان به اجرا گذاشته شود.
 
گفتنی است در این جلسه نمایندگان مردم در استانهای اردبیل، زنجان، قزوین مسائل و خواستهای حوزه انتخابیه خود را با وزیر علوم و معاونان وی در میان گذاشتند.