بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس دانشکده علوم دانشگاه اصفهان

۰۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۶ کد : ۶۴۱۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۴
آیین بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس دانشکده علوم دانشگاه اصفهان برگزار شد.به نقل ازخبرگزاری صدا وسیما ،معاون پارلمانی و امور حقوقی و مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری در این آیین با اشاره به اینکه باید ب...
بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس دانشکده علوم دانشگاه اصفهان
آیین بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس دانشکده علوم دانشگاه اصفهان برگزار شد.
به نقل ازخبرگزاری صدا وسیما ،معاون پارلمانی و امور حقوقی و مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری در این آیین با اشاره به اینکه باید به علوم بنیادی و کاربردی بیشتر اهمیت داده شود، افزود: بنا به اقتضای شرایط می توان از این علوم در جهت پیشبرد اهداف کشور استفاده های فراوانی برد.
آقای نصیری قیداری گفت: لازم است تا حتی در شرایط سخت برای علوم بنیادی و کاربردی سرمایه گذاری کنیم که خوشبختانه در برنامه پنجم و ششم توسعه این موضوع بلوغ بیشتری پیدا کرده است.
وی افزود: نقشه جامع علمی کشور اولویت های علوم را مشخص کرده است و در آن به هشت پشتیبانی فکری ،مالی ،قانونی و منابع انسانی آن توجه شده است.
رئیس دانشکده علوم دانشگاه اصفهان نیز در این آیین گفت:در طول 50 سال فعالیت این دانشکده بیش از 22 هزار فارغ التحصیل داشته است .
آقای اسدی تعداد رشته های دانشکده علوم دانشگاه اصفهان را 6 رشته بیان کرد و افزود:مطالعات و پژوهش های دانشکده علوم دانشگاه اصفهان دارای اعتبار و استاندارد های بین المللی است .
وی گفت:قرار است با راه اندازی کانون فارغ التحصیلان دانشکده علوم اصفهان دانشجویان با نظریات و پژوهش های افراد گذشته این دانشکده آشنا و از این تحقیقات استفاده کنند.