بازدید معاون حقوقی و امور مجلس از دانشگاه پیام نور استان فارس و شیراز

۲۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۶ کد : ۵۱۰۷ اخبار
تعداد بازدید:۵۴۷
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سفر یک روزه به شیراز از بخشهای ستادی دانشگاه پیام نور استان فارس و همچنین دانشگاه پیام نور شیراز بازدید کرد. ...
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سفر یک روزه به شیراز از بخشهای ستادی دانشگاه پیام نور استان فارس و همچنین دانشگاه پیام نور شیراز بازدید کرد.

دکتر نصیری قیداری در حاشیه این بازدید ،دانشگاه پیام نور استان فارس را یکی از دانشگاه های خوب کشور ارزیابی کرد.

وی پس از بازدید از ستاد دانشگاه پیام نور استان فارس، به همراه دکتر قرائتی رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس و چند تن از مدیران استانی وارد دانشگاه پیام نور مرکز شیراز شد و ضمن بازدید از بخشهای مختلف این دانشگاه از جمله فضاهای آموزشی،فرهنگی واداری،آزمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی رشته ها،کتابخانه، سالن های آمفی تئاتر و... در محل برگزاری آزمون های پایان نیمسال دانشجویان این دانشگاه حضور یافت و با اعضای ستاد امتحانات به گفت وگو پرداخت.

دکتر نصیری همچنین علیرغم سردی هوا و بارش باران و وزش باد شدید، با چند تن از دانشجویان در محوطه این دانشگاه گفت وگو کرد و درجریان نظرات ،مشکلات ودیدگاه های آنان قرار گرفت.

دکتر قرائتی رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس نیز در جریان این بازدید، وضعیت علمی دانشجویان پیام نور را مطلوب عنوان کرد ویادآور شد: فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور به دلیل شیوه خاص آموزشی این دانشگاه،همواره موفق به کسب رتبه های ممتاز در آزمون های مقاطع تحصیلات تکمیلی ،آزمون های استخدامی ووکالت شده اند.

دکتر توللی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز شیراز نیز دراین بازدید ضمن معرفی بخشهای مختلف این دانشگاه،اظهارداشت: امکانات آزمایشگاهی دانشگاه پیام نور شیراز در حد بسیار مطلوبی است به نحوی که دانشجویان سایر دانشگاه های استان نیز از برخی از تجهیزات آزمایشگاهی موجود در دانشگاه پیام نور شیراز استفاده می کنند.

معاون حقوقی وامور مجلس وزارت علوم  نیز  سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور را قابل دفاع و کارآمد عنوان کرد و تصریح کرد: دانشجو محور بودن و برگزاری آزمون های متمرکز از قابلیت های مهم سیستم آموزشی این دانشگاه است.

دکتر نصیری قیداری اضافه کرد: سیستم آموزشی این دانشگاه سیستم باز وآموزش محور است که درحال حاضر این سیستم در دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارد که اگر دانشگاه پیام نور نیز مسیر توسعه آموزش مجازی و آموزش از راه دور که در اساسنامه برآن تاکید شده است را دنبال کند، جایگاه ویژه ای در آموزش عالی پیدا خواهد کرد.

وی یاد آور شد: با زیرساخت های فراهم شده در دانشگاه پیام نور استان فارس ،این استان می تواند پایلوت توسعه آموزش های مجازی در دانشگاه پیام نور قرار گیرد.