معاون وزیر علوم خبر داد: شناسایی دانشجویان سفارش دهنده پایان نامه از طریق سازمان سنجش

۲۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ کد : ۴۸۷۹۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۳
حسین سیمایی صراف: در حال استخراج اسناد هستیم، همچنین کارشناس منتخب دادگاه شعبه بازپرسی، یک سری اطلاعات را به شعبه گزارش کرده است.
معاون وزیر علوم خبر داد: شناسایی دانشجویان سفارش دهنده پایان نامه از طریق سازمان سنجش

حسین سیمایی صراف، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده‌های دانشجویان متخلف که به مؤسسات، پایان نامه سفارش داده‌اند، گفت: در حال استخراج اسناد هستیم، همچنین کارشناس منتخب بازپرسی یک سری اطلاعات را به شعبه گزارش کرده است.

وی ادامه داد: هیئت‌های تخلف انتظامی و کمیته‌های انتظامی فعال شده و آماده رسیدگی به پرونده‌ها هستند، یک سری از قراردادهایی که دانشجویان متخلف با مؤسسات عرضه کننده پایان‌نامه امضا کرده‌اند، نام دانشگاه محل تحصیل دانشجو را درج نکرده‌اند که از طریق سازمان سنجش محل تحصیل دانشجویان مذکور در حال شناسایی است‌.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم افزود: بزودی پرونده این دانشجویان در دستور کار هیئت‌های تخلفات انتظامی قرار می‌گیرد، نصف راه را رفته‌ایم، تا یک ماه دیگر رسیدگی به پرونده دانشجویان متخلف تکمیل می‌شود، ولی به تدریج مقداری که استخراج شده را به دانشگاه ارسال می‌کنیم.

وی درباره تغییرات آئین نامه مقابله با تقلب علمی در هیئت دولت گفت: آئین نامه تغییراتی جزئی در هیئت دولت داشته و تغییرات ماهوی نداشته است. تغییرات شکلی صورت گرفته که مورد نظر هیئت دولت بوده، دوباره به کمیسیون علمی ارسال شده تا تغییرات مذکور اعمال و ابلاغ گردد.

منبع: خبرگزاری مهر


( ۱ )