دکتر سیمایی صراف در بازدید از دانشگاه بیرجند تاکید کرد:

ضرورت تسهیل رفت و آمد دانشجویان خارجی به خراسان جنوبی

۲۰ تیر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۴۸۶۶۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۹
دکتر حسین سیمایی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از دانشگاه بیرجند، بر ضرورت تسهیل رفت و آمد دانشجویان خارجی به خراسان جنوبی تاکید کرد.
ضرورت تسهیل رفت و آمد دانشجویان خارجی به خراسان جنوبی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از دانشگاه بیرجند، دکتر سیمایی صراف اظهار داشت: جذب دانشجوی خارجی موجب تعامل ۲ کشور شده و سبب می‌شود، سطح آموزش در کشورهای همجوار توسعه‌ یافته و به امنیت کشور نیز کمک می‌کند و فرهنگ و معارف ایرانی و اسلامی نیز صادر می‌شود.
وی از ظرفیت خوب استان خراسان جنوبی برای جذب دانشجوی خارجی نیز سخن گفت و ادامه داد: دستگاه‌های ذیربط تسهیل‌کننده حضور این دانشجویان باشند.
دکتر سیمایی صراف تصریح کرد: مزیت مهم استان خراسان جنوبی آموزش عالی است و قدمت دانشگاه بیرجند در شهر بیرجند به دهه ۵۰ بر می‌گردد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، بیان کرد: دانشگاه‌های صنعتی بیرجند، پیام نور، آزاد اسلامی و فنی حرفه‌ای در خراسان جنوبی فعال است که نشان‌دهنده استعداد خدادادی این استان است و شکل‌گیری این تعداد نهادهای آموزش عالی، همت مدیران این استان را نشان می‌دهد.
دکتر سیمایی صراف فعالیت پارک علم و فناوری را در کنار مراکز آموزش عالی بسیار امیدوارکننده دانست و گفت: پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نویدبخش تولید اشتغال در استان است و باعث می‌شود ارتباط دانشگاه و صنعت به منصه ظهوربرسد. برنامه وزارت علوم دراین دوره از آموزش عالی کشور، توجه ویژه به پارک‌های علم و فناوری است.

 خراسان‌جنوبی یکی از پهنه‌های نخبگی در کشور است
دکتر خامسان رئیس دانشگاه بیرجند ضمن اشاره به ظرفیت‌های آموزش عالی استان، عنوان کرد: خراسان‌جنوبی یکی از پهنه‌های نخبگی در کشور است و توجه به آموزش عالی در این استان زمینه‌ساز توسعه و امنیت پایدار منطقه می شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه‌های استان تمام گرایش‌های علمی که در کشور وجود دارد، را پوشش می.دهد، گفت: در حال حاضر بخش قابل توجهی از جمعیت استان را دانشجویان تشکیل می‌دهند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه تعدادی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف، در مجلس شورای اسلامی، در سفر به استان خراسان جنوبی از دانشگاه‌های بیرجند، پیام نور، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، صنعتی بیرجند و اداره کل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی بازدید کردند.
دکتر حسین سیمائی صراف همچنین ازمجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی نیز بازدید کرد.
وی درابتدای ورود به دانشگاه بیرجند با حضوردر مقبره شهدای گمنام این دانشگاه به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.