بازدید دو روزه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز آموزشی استان کرمان

۰۴ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۹ کد : ۴۷۹۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۶
<span id="ms-rterangepaste-start"></span><strong>عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس<span id="ms-rterangecursor-start"></span><span id="ms-rterangecursor-end" style="display: inline-block;"></span> در تشریح جزییات سفر دو روزه کمیسیون آموزش مجلس به استان کرمان، گفت: در این سفر بازدیدهایی از مراکز آموزش وپرورش و آموزش عالی این استان برای بررسی نقاط ضعف و قوت آن انجام شد. <span style="display: inline-block;"><span id="ms-rterangepaste-end" style="display: inline-block;"></span></span></strong>

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، ، در تشریح جزییات سفر دو روزه کمیسیون آموزش مجلس به استان کرمان، گفت: در این سفر بازدیدهایی از مراکز آموزش وپرورش و آموزش عالی این استان برای بررسی نقاط ضعف و قوت آن انجام شد.

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزییات سفر دو روزه کمیسیون آموزش مجلس به استان کرمان، گفت:‌ پس از رسیدن به این استان و تقسیم کار بین هیات اعزامی بازدیدهایی از مراکز آموزش وپرورش و آموزش عالی شهرستان‌های مختلف استان کرمان صورت گرفت.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در دیدار اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان مشکلات مراکز آموزشی بررسی شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: در جلسه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان آموزشی استان کرمان موضوع ساختمان‌های فرسوده، کمبود اعتبار برای آموزش و تحقیقات، نبود تجهیزات کافی، تخصیص نامناسب بودجه، افزایش تعداد دانشجویان و کمبود خوابگاه به عنوان مهمترین مشکلات مراکز آموزش عالی استان کرمان مطرح شد.

وی با یادآوری بازدید هیات اعزامی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز آموزشی شهرستان‌های استان کرمان، گفت: در این بازدیدها امکانات و مشکلات مدارس شبانه روزی، مدارس ابتدایی و اماکن ورزشی شهرستان‌های مختلف استان مورد بررسی قرار گرفت.

جعفری همچنین از وعده رئیس کمیسیون آموزش مجلس برای تلاش در جهت تخصیص بودجه آموزشی به استان کرمان بر اساس سرانه دانشجویی خبر داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری دیدار اعضای کمیسیون آموزش مجلس با مسئولان شهری استان کرمان، افزود: در این دیدار دغدغه‌های مسئولان مطرح و راهکارهای لازم برای رفع آن‌ها بررسی شد.

جعفری همچنین از همراهی معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون پارلمانی دانشگاه آزاد و معاون پارلمانی وزارت علوم در سفر اعضای کمیسیون اموزش مجلس به استان کرمان خبر داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، افزود: خواسته مسئولان استان کرمان از مجلس و دولت تخصیص اعتبارات مناسب به این استان برای بارور شدن ظرفیت‌های آن است.

گفتنی است سفر اعضای کمیسیون آموزش مجلس به استان کرمان چهارشنبه (31 اردیبهشت) و پنجشنبه 1/3/93 انجام شد.