با حضور معاون حقوقی وزیر علوم ، معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد

۰۵ آبان ۱۳۹۴ | ۰۸:۵۷ کد : ۴۵۸۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۹
مراسمی با حضور دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم، دکترمحسن نجفی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی اراک معرفی و از خدمات دکترعباس پاک رئیس پیشین این دانشگاه تقدیر شد.در این مراسم که ر...
با حضور معاون حقوقی وزیر علوم ، معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد
 مراسمی با حضور دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم، دکترمحسن نجفی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی اراک معرفی و از خدمات دکترعباس پاک رئیس پیشین این دانشگاه تقدیر شد.
در این مراسم که روز یکشنبه سوم آبان ماه برگزار شد، دکتر روشن با اشاره به ضرورت تدوین سند توسعه ای بر اساس سند چشم اندازسال ۱۴۰۴ از سوی دانشگاه صنعتی اراک افزود: این سند باید بر اساس سندهای توسعه پنج ساله و سند آمایش آموزش عالی که به شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت تصویب ارسال شده است، تدوین شود.
وی با اشاره به پتانسیل مناسب علمی در دانشگاه صنعتی اراک گفت: باید از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی دانشجویان، استادان و هیات‌های علمی این دانشگاه در راستای توسعه صنعت در استان مرکزی و سراسرکشور استفاده کرد.
 معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم افزود: دانشگاه صنعتی اراک از جمله دانشگاه های ماموریت محور است و کاملا متناسب با ماموریتش در منطقه فعالیت می کند.
وی بیان کرد: سندهای توسعه‌ می‌بایست حاصل گفت‌وگوهای علمی گروه‌های علمی، تک تک اعضای هیات علمی و کارشناسان بوده و در نهایت به اسنادی قابل اجرا و منعطف تبدیل شوند.
روشن گفت: جایگاه دانشگاه صنعتی اراک باید براساس رصدهای بین‌المللی و بررسی‌های مراکز علمی بین المللی مشخص و جایگاه این دانشگاه دربین دانشگاه های برتر جهان مشخص شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی اراک در حوزه مقاله های علمی و پژوهشی بویژه در حوزه مقاله های بین‌المللی با رشد روبرو بوده است گفت: سرانه تولید مقالات این دانشگاه ۱.۱ درصد، سرانه تولید مقالات داخلی آن ۰.۵۶ درصد و سرانه تولید مقالات خارجی این دانشگاه نیز ۱.۱ درصدبوده است.