با حضور دکتر نصیری قیداری مراسم تودیع و معارفه رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد برگزار شد

۰۵ بهمن ۱۳۹۳ | ۰۸:۲۷ کد : ۴۴۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۶
آیین تکریم و معارفه رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد ظهر چهارشنبه اول بهمن‎ماه با حضور مسئولین کشوری و شهرستانی برگزار شد.دکتر سعد الله نصیری قیداری،  معاون حقوقی وامورمجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناو...
با حضور دکتر نصیری قیداری مراسم تودیع و معارفه رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد برگزار شد

آیین تکریم و معارفه رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد ظهر چهارشنبه اول بهمن‎ماه با حضور مسئولین کشوری و شهرستانی برگزار شد.

دکتر سعد الله نصیری قیداری،  معاون حقوقی وامورمجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آئین تکریم و معارفه رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد خواستار توسعه متوازن در مباحث علمی شد و افزود: در اسناد بالادستی به تولید دانش های بنیادی و کاربردی توجه شده است، اما در دانشگاه ها فقط به تولید مقالات پرداخته می شود.
نصیری قیداری اظهار کرد: نوشتن مقاله باعث درخشش ایران در سطح منطقه و جهان شده است ولی این توسعه متوازن نیست چراکه ایران در تبدیل علم و دانش به ایده و فناوری مقام ۷۰ جهان را داراست.
وی افزود: در محیط‎های دانشگاهی، ضمن نوشتن مقاله، باید ایده‌ها به تجارت و ثروت تبدیل شود تا مردم رفاه داشته باشند.
اخلاق مداری، مهمترین صفت و ویژگی مردم گناباد است
معاون حقوقی وامورمجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: صفت اخلاق در تمامی نقاط گناباد متبلور است و این موضوع از نفوذ معنوی بزرگان و فضای معنویت، اخلاق و ایمان در کوچه و خیابان گناباد قابل شهود است.
 دکتر نصیری قیداری اخلاق مداری را مهمترین صفت و ویژگی شهرستان گناباد عنوان کرد و افزود: تمجید و تکریم از روسا و مسئولین قبلی و همه زحمت‎کشان که بدون هیچ سلیقه سیاسی برای مردم گناباد تلاش کرده اند، نشان از روحیه اخلاق مداری مردم گناباد دارد.
وی اظهار کرد: صفت اخلاق در تمامی نقاط گناباد متبلور است و این موضوع از نفوذ معنوی بزرگان و فضای معنویت، اخلاق و ایمان در کوچه و خیابان گناباد قابل شهود است.
نصیری قیداری با اشاره به اینکه علم بهترین نعمت خداوند به بشریت است، خاطرنشان کرد: علم نشانه افتخار است و باید تمامی فعالین در این عرصه شکرگزار خداوند باشند، البته علمی که توهین به پیامبر اسلام (ص) را افتخار بداند، مورد افتخار نیست.
وی ادامه داد: علم همراه با اخلاق و انسانیت، همانند چراغی است که مسیر هدایت را برای انسان مهیا می نماید.