با حضور دکتر روشن معاون حقوقی و امور مجلس آئین تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان برگزار شد

۱۴ مهر ۱۳۹۴ | ۰۹:۵۳ کد : ۴۴۹۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۹
آئین تقدیر از سرپرست دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء (ص) و معرفی سرپرست در روز دوشنبه در بهبهان انجام شد.با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناروی ، سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز، ‌رئ...
آئین تقدیر از سرپرست دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء (ص) و معرفی سرپرست در روز دوشنبه در بهبهان انجام شد.
با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناروی ، سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز، ‌رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان خوزستان، نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی، مسئولین محلی، اعضای هیات علمی، کارکنان، خیرین و دانشجویان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان از خدمات آقای دکتر مرتضی توکلی تقدیر و آقای سید مسعود سیدنژاد به عنوان سرپرست دانشگاه معرفی شد.
در ابتدا حجت الاسلام سید محسن شفیعی در سخنانی ماموریت دانشگاه و جایگاه رفیع آن را یادآور و از همه ارکان دانشگاه درخواست تلاش برای رسیدن به آرمانهای متعالی داشته و برای همه خدمتگزاران به مردم به ویژه متولیان قبلی و فعلی آرزوی توفیق نمود.
سپس فرماندار با تاکید برپرهیز از هرگونه حاشیه سازی خواستار تعامل دانشگاه با مسئولین اجرایی محلی را داشت، در ادامه آقای شریعتی نماینده مردم بهبهان با اعلام آمادگی برای کمک و مساعدت به دانشگاه، از ارکان مختلف دانشگاه درخواست اهتمام به ماموریت های اصلی دانشگاه را نمود.
در پایان دکتر محمد روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزارت عتف با تقدیر و تشکر ویژه از خیرینی که دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی را احداث نمودند و اکنون نیز در همان راستا اعلام آمادگی همکاری بیشتری را داشتند، سخن خود را آغاز و با یادآوری فاجعه منا، این اتفاق را برخلاف همه میثاق ها و پروتکل ها ی بین المللی و تعهد به تامین امنیت تمامت جسمی ، تعهد به سلامت، ‌درمان، بهداشت، امنیت، تامین آزادی های فردی، سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی و رعایت احوال شخصیه تا جایی که خلاف اخلاق حسنه و نظم عمومی نباشد، عنوان نمود.
تقصیر خروج از رفتار متعارف است، پیش بینی وقوع بحران و تدوین پروتکل های ویژه برای مقابله با بحران جلوگیری از شیوع آن و رسیدگی به مصدومین و تلاش برای درمان و در آخر بازسازی حادثه و جبران خسارت های مادی و معنوی از وظایف مسلم و غیرقابل تشکیک دولت هاست و عدم اهتمام به هر یک از عوامل پیش گفته باعث توجه تقصیر و نهایتا مسولیت مدنی و در برخی موارد برای مسئولیت کیفری و سزادهی کارگزاران خواهد بود. در فاجعه منا همه ارکان مسئولیت تجمیع شده و بنابراین در مسئولیت برگزارکنندگان هیچ تشکیکی نیست .
خادم ضیوف الرحمان بودن یک امر حاکمیتی نبوده بلکه یک جایگاه معنوی است که باید کسانی عهده دار آن شده که از زعامت معنوی برخوردار بوده و بین همه فرق و ملل اسلامی دارای مقبولیت باشند، متاسفانه در حال حاضر بین این دو مسند تباین برقرار است. درخصوص دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان نیز ضرورت دارد مطابق با نقشه جامع علمی کشور و اسناد بالادستی به ویژه سند توسعه و چشم انداز 1404، سند آمایش سرزمینی آموزش عالی که در حال طرح و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی است. برنامه های توسعه پنج ساله نسبت به تدوین و تصویب سند توسعه دانشگاه اقدام نمود.
تلاش برای ایجاد زمینه ارتقاء اعضای هیات علمی و اصلاح هرم هیات علمی یکی دیگر از ماموریت های رئیس دانشگاه است و انتظار می رود با توجه به عدم توازن تعداد مربیان، استادیار، دانشیار و استادان باید تلاش ویژه ای را مبذول نمود.
توسعه متوازن رشته ها و دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری بر اساس سند توسعه شرط بقاء کیفیت و ارتقاء سطح دانش در این دانشگاه است.
با توجه به توفیق کسب رتبه علمی 16 بر اساس داده و ها و رتبه بندی در پایگاه اسکوپوس در سال 2015 جا دارد که این دانشگاه نیز به وظایف علمی خود در تولید علم عمل نمایند تا با تشریک مساعی همه اعضای هیات علمی دانشگاههای ایران، به اهداف چشم انداز توسعه رسید.
بر اساس اعلام همین پایگاه بین المللی درصد سهم ایران در سال جاری رشد فزاینده داشته و به یک و هفتاد و یک دهم درصد (71/1) رسیده که نسبت به سال گذشته میلادی 21% افزایش ملاحظه می شود جا دارد همه اعضاء هیات علمی اعم دانشگاه های کوچک و بزرگ دین خود را به نظام آموزش عالی انجام داده و دراین راه تلاش نمایند. در پایان حکم سرپرستی آقای دکتر سید مسعود سیدنژاد رسما ابلاغ و وی اهم برنامه های خود را بر اساس رسالت دانشگاه تبیین نمود و از رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان خوزستان درخواست تسریع در راه اندازی رسمی دانشگاه بهبهان را نمود.