با حضور دکتر روشن مراسم تقدیر و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار شد

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۹:۲۱ کد : ۴۴۸۸ اخبار
تعداد بازدید:۶۵۹
به نقل از روابط عمومی دانشگاه، مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی سیرجان با حضور دکتر دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ا...
با حضور دکتر روشن مراسم تقدیر و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار شد

به نقل از روابط عمومی دانشگاه، مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی سیرجان با حضور دکتر دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم ابراهیمی، سرپرست دفتر مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر طاهر، رئیس دانشگاه، دکتر ابراهیمی، مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر، دکتر آروین، سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته کرمان (هایتک)، دکتر غفوری، معاون دانشجویی دانشگاه هایتک وآقای سن پور، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، روز یکشنبه ۱۴شهریور ماه ۹۵ در دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار شد.

 

 

در این مراسم با صدور حکمی از سوی دکتر محمدفرهادی؛ وزیر علوم تحقیقات و فناوری،دکتر غلام عباس بارانی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان منصوب و از تلاش‌های دکتر محمدباقر رهنما، رئیس سابق این دانشگاه تشکر و قدردانی شد.

 

 

حاج آقا حسن پور، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ضمن خیر مقدم به نمایندگان وزارت علوم، دکتر رهنما و دکتر بارانی را یک روح در قالب دو جسم توصیف کرد و با تشکر از فداکاری ها و تلاش های دکتر رهنما، قبول مسئولیت هدایت دانشگاه توسط دکتر بارانی را جهاد فی سبیل الله دانست.

دکتر رهنما، رئیس سابق دانشگاه صنعتی سیرجان با ارائه گزارشی از فعالیت های خود در سالهای ریاست دانشگاه، روند پپیشرفت دانشگاه صنعتی سیرجان را اینگونه توضیح داد: دانشگاه صنعتی سیرجان از سال 1383 تحت عنوان دانشکده تکنولوژی سیرجان به صورت اقماری دانشگاه شهید باهنر کرمان با 333 نفر دانشجو و 9 نفر عضو هیئت علمی کار خود را آغاز کرد. در سال 1388 به صورت مجتمع آموزش عالی و در سال 1389 به دانشگاه صنتعی تغییر وضعیت داد. طی حدود 12 سال فعالیت این دانشگاه، هم اکنون در سال 95، تعداد 3214 دانشجو و 76 نفر عضو هیئت علمی در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند.

دکتر رهنما خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعتی سیرجان از نظر امکانات ساختمانی و آزمایشگاهی ظرفیت پذیرش  15000 دانشجو را دارد.

وی پس از بیان برخی از مشکلات و مطالبات، از دکتر روشن خواست تا امکان جذب اعضای هیئت علمی جدید و نیز  امکان تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی برای دانشگاه سیرجان فراهم شود.

 پروفسور بارانی، سرپرست جدید دانشگاه صنعتی سیرجان سخنان خود را با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر اقتصاد مقاومتی آغاز کرد و ارتقاء کمی و کیفی تولید را راه رسیدن به این مقصود دانست.

وی علم، فناوری و تکنولوژی را تولید دانشگاه عنوان کرد و بسترسازی برای آن را وظیفه همگان از جمله مسئولین کشوری، استانی و شهر سیرجان دانست و از دکتر روشن و آقای حسن پور جهت تأمین نیرو، فضای آموزشی و امکانات طلب یاری کرد.

 

دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دکتر رهنما، حضور دکتر بارانی را به عنوان یکی از مدیران حوزه وزارت علوم تبریک گفت و تصریح کرد: مسئولیت طعم نیست بلکه تکلیف است. وظیفه ما در دانشگاه این نیست که صرفاٌ مقاله تولید کنیم بلکه باید مرجع علمی باشیم. توسعه کمی هدف نیست بلکه مسئله کیفیت است.

 

وی در مورد جایگاه اهل علم خاطر نشان کرد: اگر در جامعه ای دانشمندان بالا نشین باشند آن جامعه موفق خواهد بود اما متأسفانه جایگاه معلم به درستی رعایت نمی شود.

وی همچنین برای دکتر آروین، رئیس جدید دانشگاه هایتک آرزوی موفقیت کرد.

 

( ۲ )