با حضور دکتر نصیری قیداری مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه محقق اردبیل برگزار شد

۱۰ تیر ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۱ کد : ۴۴۷۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۳
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری خواستار حمایت مردم از پژوهش شد و ادامه داد: ما در وزارت اعتقاد داریم که یک مغز می تواند به اندازه تمام معادن زیرزمینی نقش ایفا کند.دکتر سعدالله ن...

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری خواستار حمایت مردم از پژوهش شد و ادامه داد: ما در وزارت اعتقاد داریم که یک مغز می تواند به اندازه تمام معادن زیرزمینی نقش ایفا کند.

دکتر سعدالله نصیری قیداری در مراسم تودیع و معارفه رؤسای دانشگاه محقق اردبیلی با اعلام اینکه برنامه ششم وزارت در کارگروه علم و فناوری تدوین شده است، اظهار کرد: بنا بر تأکید مقام معظم رهبری بر پرداخت به سه فاکتور مهم توسعه پایدار کشور؛ اقتصاد، فرهنگ و علم دانشگاه ها برای ارتقای فرهنگی کشور تلاش بیشتری کنند.

  وی تصریح کرد برای اعتلای کشور باید در مسیر دانش بنیان حرکت کنیم چرا که بدون توجه به توسعه علمی توسعه پایدار کشور محقق نخواهد شد این در حالیست که توسعه کمی کار بسیار ارزشمندی بوده که با توجه به حلقه گمشده آن که تبدیل علم به تجارت است، تحقق می یابد.

  نائب رییس انجمن فیزیک کشور با تأکید بر ترویج علم در لایه های مختلف، خاطر نشان کرد: اگر مردم تولیدات علمی را احساس نکنند، از پژوهش حمایت نخواهند کرد، در حالی که به دلیل تقاضای زیاد مردم در پذیرش رشته های مقاطع کارشناسی و تکمیلی بیست درصد بر ظرفیت افزوده ایم و در بخش هایی از برنامه پنجم توسعه جلوتر از برنامه پیش بینی شده عمل کرده ایم 


( ۱ )