دکتر سیمایی صراف خبر داد:

استیضاح وزیر علوم از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد

۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۱ کد : ۴۴۵۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۷۲
دکتر حسین سیمایی صراف، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، بعدازظهر چهارشنبه اعلام کرد: طرح استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد.
استیضاح وزیر علوم از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیمایی صراف در این خصوص اظهار داشت: طرح استیضاح وزیر علوم که با ۸۲ امضا و در ۱۰ محور تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی شده بود، مطابق آیبن‌نامه داخلی مجلس با حضور نمایندگان استیضاح‌کنندگان و وزیر علوم در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی شد.
وی تصریح کرد: دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، طی ۴ ساعت به همه محورهای استیضاح به طور مبسوط پاسخ گفت و از عملکرد وزارت علوم در یک‌سال گذشته دفاع کرد.
به گفته معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، ۷۵ نفر از امضاکنندگان از توضیحات وزیر علوم قانع شده و از استیضاح منصرف شدند و البته ۷ نفر انصراف ندادند.
وی خاطرنشان کرد: بنده به سهم خود از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و سایر نمایندگان محترم که با حوصله و حسن نیت، به گزارش وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری توجه کردند سپاسگزارم و امیدوارم با تعامل مجلس و دولت، مجموعه بزرگ وزارت علوم در مسیر بهبود کیفیت آموزش عالی گام های استوارتری بردارد.

کلید واژه ها: معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری استیضاح


( ۱ )