رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

در برنامه ششم توسعه با توجه به مزیت های هر منطقه در حوزه های علم و فناوری برنامه ریزی می شود

۲۷ تیر ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۶ کد : ۴۰۳۰۱ اخبار مجلس بازدید
تعداد بازدید:۹۴۹
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه تلاش می شود در هر استان با توجه به مزیت های استانی و منطقه ای در حوزه های علم و فناوری برنامه ریزی شود.
در برنامه ششم توسعه با توجه به مزیت های هر منطقه در حوزه های علم و فناوری برنامه ریزی می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدرضا عارف روز سه شنبه ۲۶/‏۰۴/‏۹۷ در جریان سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و معاونان وزارت علوم به شهرکرد اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی توسعه علم و فناوری در استان های کمتر برخوردار و توسعه نیافته در اولویت قرار داشته و دارد.
وی افزود: هم اکنون شاخص های علم و فناوری و پژوهش در استان های غیر برخوردار و مرزی نسبت به متوسط کشور بالاتراست و هنور جای کار جدی در این مناطق وجود دارد.
وی با بیان اینکه توسعه علم، فناوری و پژوهش در مناطق محروم و مرزی از اولویت های برنامه ششم توسعه است، افزود: استان چهارمحال و بختیاری در حوزه علم و فناوری جایگاه خوبی در سطح کشور دارد و با توجه به پتانسیل های بالای این استان باید سرمایه گذاری بیشتری دراستان انجام تا سهم بیشتری در تولید علم و فناوری داشته باشیم.
وی بررسی و ارزیابی استان ها در حوزه آموزش، فناوری و پژوهش را از برنامه های کاری اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در سفر به استان ها عنوان کرد.