با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

آئین تکریم رئیس سابق و معارفه سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۸ کد : ۳۹۳۰۱ اخبار تودیع و معارفه
تعداد بازدید:۱۴۶۰
با حضور دکتر حسین سیمائی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در روز شنبه مورخ ۹۷/۰۲/۲۹، دکتر عزیز حبیبی ینگجه به عنوان سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی معارفه شد.
آئین تکریم رئیس سابق و معارفه سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حسین سیمائی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه مشاهده همگرایی در استان اردبیل خوشحال کننده است، گفت: بخشی از تاریخ و حکومت تشیع در اردبیل اتفاق افتاده است که به همین دلیل اردبیل به گردن همه ما حق دارد.

وی با بیان اینکه این خطه تاریخی و کهن، عالمان بزرگی را پرورش داده‌اند، افزود: یکی از این عالمان، مقدس اردبیلی یا محقق اردبیلی است که در قرن ۱۰ نظراتی داشته است که امروز روشنفکران دینی به آن رسیده‌اند.

سیمائی صراف با اشاره به اینکه استقلال نعمتی است که خداوند به هر کسی نداده است، تصریح کرد: برخی از نهادها باید مستقل باشند که دانشگاه جزو همین دستگاه‌ها است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشگاه باید به دو دلیل مستقل باشد، ادامه داد: دلیل اول این است که دانشگاه از چالش‌های بیرونی دور باشد و دلیل دوم هم آن است که نیروهای موثر و کارآمد را برای توسعه دانشگاه به کار گیرد.

وی با بیان اینکه هر چقدر دانشگاه مستقل باشد به همان اندازه کاراتر خواهد بود، اظهار کرد: دانشگاه باید یافته‌های علمی را بدون ملاحظه به جامعه ارائه دهد.

سیمایی صراف با بیان اینکه دانشگاه برای رفع نیازمندی‌ها تاسیس شده است، اضافه کرد: قرار نیست که دانشگاه یک محیط ایزوله بدون توجه به مسائل بیرونی باشد بنابراین انتظار می‌رود که دانشگاه و دانشگاهیان برای حل مسائل راهکار ارائه دهند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد: حضور بهنامجو به عنوان استاندار اردبیل با نگاه کاربردی به مسائل علمی سبب شود که دانشگاه کاربردی تر شود و استاندار مجبور نباشد برای رفع مشکلات استان به بیرون از استان اردبیل مراجعه کند.

وی با اشاره به اینکه دغدغه‌های فرهنگی دکتر صادقی رئیس سابق دانشگاه کمتر از دغدغه‌های مدیریتیش نبود، اظهار کرد: برای یک استاد تمام، کار مدیریتی و اجرایی کار سختی است.

سیمائی صراف تصریح کرد: امیدواریم معیار برای دکتر حبیبی عقلانیت جمعی و قانون باشد و قانون برای کنار گذاشتن سلیقه‌ها تدوین شده است و برای دوری از تشتت‌ها باید قانون را محور و معیار قرار داد.

در پایان مراسم با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر عزیز حبیبی ینگجه به عنوان سرپرست دانشگاه منصوب و از زحمات دکتر گودرز صادقی رئیس سابق دانشگاه تقدیر شد.

کلید واژه ها: دکتر حسین سیمائی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آئین تکریم رئیس و معارفه سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی


( ۱ )