با حضورمعاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم؛

آیین معارفه سرپرست دانشگاه بیرجند برگزارشد

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۳ کد : ۳۸۸۰۴ اخبار تودیع و معارفه
تعداد بازدید:۶۲۱
آیین تکریم و تقدیر از رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید دانشگاه بیرجند با حضور دکتر حسین سیمائی صراف ، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شنبه ۸ اردیبهشت ماه ۹۷ در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار شد.
آیین معارفه سرپرست دانشگاه بیرجند برگزارشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، در این مراسم که با حضور مسئولان استانی، جمعی از رؤسا و اعضای هیئت علمی، مدیران، کارمندان و دانشجویان برگزارشد، دکتر صراف با بیان اینکه دانشگاه بیرجند از مجموعه های پرافتخار آموزش عالی کشور است، به قدمت یکصد ساله آموزش عالی در کشوراشاره کرد و اظهار داشت: اضافه شدن مأموریت های جدید به ماموریت های قبلی دانشگاه ها، موجب شده است تا سند آمایش آموزش عالی برای توانمندسازی و کیفیت بخشی و متناسب ساختن آن با ضرورت جامعه تدوین شود.

وی افزود: امیدوارم با مساعدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی، سند آمایش آموزش عالی کشور هرچه سریع تر محقق شود.

دکتر سیمایی صراف با تقدیر از خدمات دکتر خلیل خلیلی رئیس سابق دانشگاه بیرجند در دوران تصدی ریاست این دانشگاه، برای دکتر احمد خامسان سرپرست دانشگاه بیرجند نیز آرزوی موفقیت کرد.

دکتر احمد خامسان سرپرست دانشگاه بیرجند نیزدراین آیین از همه کسانی که طی بیش از ۴۰ سال فعالیت دانشگاه زحمت کشیده اند تقدیر کرد.

وی اسناد بالا دستی وزارت متبوع و سند چشم انداز دانشگاه را مرجع برنامه های پیش رو عنوان کرد و افزود: تلاش خواهیم کرد دانشگاه بیرجند از یک دانشگاه پژوهش محور و آموزش محور به یک دانشگاه کارآفرین تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش عالی با بحران های زیادی روبروست گفت: بخشی از این بحران ها مربوط به رشد نامتوازن آموزش عالی است.

دکتر خلیل خلیلی رئیس سابق دانشگاه بیرجند نیز با ارائه گزارشی از اهم اقدامات و توفیقات دانشگاه در دوران ریاست خود، افزایش رنکینگ دانشگاه، اجرای پروژه های عمرانی، تأسیس بنیاد حامیان دانشگاه، توسعه فضای سبز و توسعه نیروی انسانی را از موفقیت های این دوره مدیریت دانشگاه برشمرد.

کلید واژه ها: دکتر حسین سیمائی صراف ، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آیین تکریم و تقدیر از رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید دانشگاه بیرجند