انتخاب دکتر سعداله نصیری قیداری به عنوان رییس انجمن نجوم ایران

۰۹ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۰ کد : ۳۸۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۵۰۷
در حاشیه برگزاری همایش نجوم و اختر فیزیک انجمن  که در تاریخ 15 و 16بهمن ماه در اولین جلسه هیات مدیره که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد جناب آقای دکتر نصیری قیداری عضو هیات مدیره انجمن نجوم...
انتخاب دکتر سعداله نصیری قیداری به عنوان رییس انجمن نجوم ایران

در حاشیه برگزاری همایش نجوم و اختر فیزیک که در تاریخ 15 و 16بهمن ماه و در اولین جلسه هیات مدیره که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد جناب آقای دکتر نصیری قیداری عضو هیات مدیره انجمن نجوم ایران به اتفاق آراء به عنوان رئیس انجمن نجوم ایران انتخاب شدند.

در سوابق علمی و سیاسی ایشان، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری، نمایندگی دوره هشتم مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون نجوم حرفه‌ای و آماتوری آن مجلس، رئیس دانشکده علوم دانشگاه زنجان، معاون آموزشی دانشگاه زنجان ، رییس انجمن نجوم ایران ، نائب رئیس انجمن فیزیک ایران و مدیر کمیته مکانیابی رصد خانه ملی ایران به چشم می خورد.

 هم اکنون فیزیکدانان زیادی در زمینه‌های نجوم، کیهان‌شناسی و اخترفیزیک، عضو انجمن نجوم ایران بوده و تعداد کثیری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی  از علاقه‌مندان و فعالان حوزه نجوم در آن فعالیت می‌کنند.

 امید است با انتخاب شایسته ایشان به سمت ریاست این انجمن، وضعیت نجوم در کشور چه به لحاظ تخصصی و چه در حوزه نجوم آماتوری رو به سامان رود و در آینده‌ای نه چندان دور به همت ایشان و همکاری همه پیشکسوتان و جوانان تشنه دانایی، شاهد بازگشت پر افتخار میهن عزیزمان به دوران شکوه و برجستگی دانش ستاره‌شناسی کشور و بازیابی جایگاه ارزنده این علم در میان جوانان پرشور ایران عزیز باشیم.

کارکنان معاونت حقوقی امور مجلس وزارت علوم این انتصاب شایسته را به ایشان تبریک می گویند.