نشست اعضای کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی با روسای شبکه جامع دانشگاه های استان خراسان رضوی

۱۴ تیر ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۳۲۳۲۹ اخبار مجلس بازدید
تعداد بازدید:۷۹۷
نشست اعضای کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی با روسای شبکه جامع دانشگاه های استان خراسان رضوی

این نشست در روز چهارشنبه 14 تیرماه 1396 با حضور دکتر زاهدی  رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلام و جمعی از اعضاء کمسیون، مسئولین وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همچنین روسای شبکه جامع دانشگاه های استان در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در ابتدای جلسه به معرفی جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد و موفقیت های آن در عرصه های مختلف علمی و خصوصا دیپلماسی علمی اشاره نمود. دکتر کافی در سخنان خود تاکید کرد که دانشجو مشتری ما نیست بلکه سرمایه های دانشگاه ها و کشور به شمار می آیند. پس از آن روسای دانشگاه های استان هر یک به بیان  مسائل آموزشی و پژوهشی دانشگاه  خود پرداختند.

در ادامه و پس از سخنان روسای دانشگاه های استان، دکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به سوالات و مسائل مطروحه پاسخ داد. از جمله مسائل مطرح در این نشست تاکید بر مهارتی شدن آموزش در دانشگاه ها و نگاه به کیفیت در کنار کمیت آموزش، توجه بر آموزش های اخلاقی و اسلامی در دانشگاه ها مطرح گردید.

لازم به ذکر است قبل از این نشست ، جلسه و گفتگوی دکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعضای مجمع صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

کلید واژه ها: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بازدید کمیسیون از مراکز آموزش عالی دانشگاه فردوسی مشهد