آئین تودیع و معارفه رئیس مرکز آموزش عالی بم

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۵۰۷ اخبار
تعداد بازدید:۶۶۰
به نقل از روابط عمومی دانشگاه، مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز آموزش عالی بم با حضور دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم ...
آئین تودیع و معارفه رئیس مرکز آموزش عالی بم

به نقل از روابط عمومی دانشگاه، مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز آموزش عالی بم با حضور دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم ابراهیمی، سرپرست دفتر مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر طاهر، رئیس دانشگاه، دکتر ابراهیمی، مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر، حجت الاسلام والمسلمین قاسم دانشی، امام جمعه بم، آقای حبیب الهی، رئیس آموزش و پرورش بم، آقای عارف کیا، رئیس دادگستری بم، رئیس اداره اطلاعات، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر، فرماندار بم و جمعی از مسئولین و استادان دانشگاه بعد از ظهر روز یکشنبه ۱۴شهریور ماه ۹۵ در مرکز آموزش عالی بم برگزار شد.


در این مراسم با صدور حکمی از سوی دکتر محمدفرهادی؛ وزیر علوم تحقیقات و فناوری، دکتر محمد علی نوراللهی به عنوان سرپرست مجتمع آموزش عالی بم منصوب و از تلاش‌های دکتر حسین نظام آبادی پور، رئیس سابق این دانشگاه تشکر و قدردانی شد.

در ابتدا پس از تلاوت قرآن توسط آقای گوری و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، کلیپی به منظور معرفی شهر بم پخش شد.

حجت الاسلام والمسلمین قاسم دانشی، امام جمعه بم، طی سخنانی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) گفت: العلم سلطان؛ علم قدرت دارد. تنها راه قدرت گرفتن کشورهای جهان سوم دستیابی به علم است. باید این قدرت را بدست آوریم و در راستای آنچه در مکتب وحی دستور داده اند آن را به کار بگیریم.
امام جمعه بم برای دکتر نوراللهی به عنوان رئیس جدید مجتمع آموزش عالی بم آروزی موفقیت کرد و از وی خواست تا برای پیشرفت شهر بخصوص در بعد دانشگاهی تلاش نماید.

دکتر حسین نظام آبادی پور، رئیس سابق مجتمع آموزش عالی بم، ضمن قدردانی از همکاری تمامی مسئولان در مدیریت دانشگاه بم گفت: در طول 5 سال مدیریت این دانشگاه از تمام توان فکری و فیزیکی خود برای پیشبرد هر چه بیشتر اهداف و رفع نواقص تلاش کردم. ما در طول این 5 سال برای مجموعه ای که هویت دانشگاهیش کم بود هویت سازی کردیم و تلاش کردیم با برنامه محوری و توجه به اینکه کجا هستیم و به کجا می خواهیم برسیم، از منابع در دسترس خود حداکثر استفاده را ببریم و رشد کنیم.

دکتر نظام آبادی پور با تأکید بر سه محور گردشگری، صنعت و خرما، بر کارآفرینی به عنوان مبنای کلیه فعالیت های دانشگاه تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد که دانشگاه بم، با توجه به موقعیت ارگ جدید، پایگاه کارآفرینی شود.

وی به اخذ مجوز دو دانشکده از شورای گسترش آموزش عالی اشاره کرد و بر این نکته تأکید نمود که در دوران مدیریت خود هیچگاه افراد را برسیستم مقدم ندانسته است.
دکتر نورالهی، رئیس جدید مجتمع آموزش عالی بم نیز با اشاره به سوابق علمی و اجرایی خود گفت: از سال 1380 عضو هیئت علمی دانشگاه هستم و در طی این سالها با پیشرفت و رشد این مجتمع همراه بوده ام. مجتمع آموزش عالی بم از سال 1373 کار خود را آغاز کرد و پس از مستقل شدن از دانشگاه شهید باهنر پیشرفت چشمگیری داشته است. این مجتمع با داشتن 3 دانشکده و سایر زیرساخت ها، شرایط لازم برای تبدیل شدن به دانشگاه را دارد.

 

دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن ابراز خرسندی از وجود همدلی و همراهی بین امام جمعه شهرستان بم و سایر ارگان ها، از دکتر نظام آبادی پور به خاطر سالها تلاش و خدمت در مدیریت مجتمع آموزش عالی بم قدردانی کرد و به دکتر نورالهی که توانست اعتماد وزارت علوم را در این زمینه بدست آورد تبریک گفت.

 

وی با اشاره به سه محور اساسی و مهم مجتمع آموزش عالی بم یعنی گردشگری، دانش خودرو و کشاورزی (خرما)، بر این موضوع تأکید کرد که آموزش عالی کشور باید بر اساس زیرساخت ها و توان علمی دانشگاه های کشور توسعه یابد.

دکتر روشن تبدیل شدن مجتمع آموزش عالی بم به دانشگاه را مایه افتخار دانست و از تلاش همه همکاران در این مجتمع قدردانی نمود.

حجت الاسلام والمسلمین آقای مظاهری، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع بم نیز با تأکید بر اینکه کار آموزش عالی کار دشواری است، به بخش از فعالیت ها و اقدامات دکتر نظام آبادی پور اشاره کرد و از زحمات و تلاشهای جهادگرانه وی قدردانی نمود.

وی همچنین دکتر نوراللهی را فردی مومن و توانمند معرفی نمود و برای وی آروزی موفقیت کرد.


( ۱ )