عرصه‌ علمی و عرصه ایثار و فداکاری از یکدیگر جدا نیست

۲۶ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۷:۰۵ کد : ۲۳۰۰۰ امور مجلس
تعداد بازدید:۴۶۱
عرصه‌ علمی و عرصه ایثار و فداکاری از یکدیگر جدا نیست
 مقتدایی با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید:
1391/03/31
عرصه علمی و عرصه ایثار و فداکاری از یکدیگر جدا نیست
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید،گفت: اگر در روزگاران قدیم کسانی مدعی بودند که عرصه‌های علمی و عرصه‌های ایثار و فداکاری از یکدیگر جداست امروز این آمیختگی میان علم، عمل و ایثار با توجه به آرمان‌های انقلاب اسلامی و تکیه بر مبانی قرآنی به برکت حضور تفکر بسیجی محقق شده است.
عباس مقتدایی خوراسگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نام‌گذاری ۳۱ خرداد ماه به نام روز بسیج اساتید، تصریح کرد: امروز حساس ترین و مهترین اقدامات در عرصه‌های تحقیقاتی و فناوری در کشور ما توسط کسانی انجام می‌شود که خود از بدنه بسیج هستند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشرفته ترین کارها توسط افراد بسیجی ساماندهی می‌شود زیرا نیروهای بسیج در تمامی عرصه‌ها حضور فعالی دارند.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید، افزود: مهمترین هدفی که در برپایی این روزها باید دنبال شود، بررسی و تحلیل راه و اهداف شهیدان از جمله شهید چمران است و به همین دلیل اولین گام برای اساتید و فرهنگیان در حفظ آرمان‌های انقلاب و شهدا تحلیل وضعیت کنونی کشور است.
وی با اشاره به روحیه اخلاص و فداکاری بسیجیان کشور، افزود: شهدای گرانقدر فعال درعرصه هسته‌ای مصادیقی از عالمان و اندیشمندان جوان بسیجی هستند و قطعا پس از شهادت امثال شهید احمدی روشن‌ها، کسانی که در زمره اندیشمندان و دانشمندان جوان هستن جای خالی آن شهدا را پر خواهند کرد.
این نماینده مجلس نهم بیان کرد: اگر در روزگاران قدیم کسانی مدعی بودند که عرصه‌های علمی وعرصه‌های ایثار و فداکاری از یکدیگر جداست امروز این آمیختگی میان علم، عمل و ایثار با توجه به آرمان‌های انقلاب اسلامی و تکیه بر مبانی قرآنی به برکت حضور تفکر بسیجی محقق شده است.
مقتدایی خوراسگانی گفت: امروز پیشگامان عرصه علم همان بسیجیانی هستند که با روحیه ایثار وشهادت و با نگاه رسالی موضوعات علمی را دنبال می‌کنند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: با همت بسیجیان و اساتید بسیجی در عرصه‌های علوم انسانی، فنی مهندسی و علوم پایه به دنبال احیای دوباره تمدن اسلامی هستیم که این حضور مدیون حرکت طلایه‌داران بسیجیان در عرصه‌های مختلف است.
۳۱ خرداد ماه، روز شهادت دکتر چمران روز بسیج اساتید نام‌گذاری شده است؛ در جلسه مورخ ۲ مرداد ماه ۱۳۸۹ شورایعالی انقلاب فرهنگی که به ریاست علی لاریجانی برگزار شده بود، روز شهادت دکتر مصطفی چمران در مقام یک استاد بسیجی و الگو در عرصه‌های علمی و دانشگاهی و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به‌عنوان روز بسیج ‌اساتید نام‌گذاری شد.
20557_orig.jpg