نصیری قیداری در جمع خبرنگاران: وزیر علوم حکم جدیدی به عنوان اعضای کمیته بورس صادر نکرده است

۱۲ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۱ کد : ۲۱۸۸ امور مجلس
تعداد بازدید:۳۸۵
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم با اشاره به اینکه تاکنون ۶ جلسه از جلسات کمیته تشخیص مصادیق تجدیدنظر بورسیه‌ها برگزار شده است، گفت: وزیر علوم حکم جدیدی به عنوان اعضای کمیته بورس صادر نکرده است. ...

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم با اشاره به اینکه تاکنون ۶ جلسه از جلسات کمیته تشخیص مصادیق تجدیدنظر بورسیه‌ها برگزار شده است، گفت: وزیر علوم حکم جدیدی به عنوان اعضای کمیته بورس صادر نکرده است.

به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، سعدالله نصیری قیداری معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم در حاشیه جشنواره فارابی در جمع خبرنگاران درباره برگزاری جلسه کمیته تشخیص مصادیق تجدید نظر بورسیه‌ها اظهار داشت: تاکنون 6 جلسه این کمیته برگزار شده است و آخرین جلسه این کمیته پنجشنبه هفته گذشته برگزار شده است.

وی با اشاره به موضوع این جلسه اظهار داشت: تا پرونده‌های مربوط به اشکال تحصیل همزمان با اشتغال را بررسی کرده‌ایم و تقریبا پرونده این افراد به اتمام رسیده است و ما منتظر استعلام تعدادی از پرونده‌های مربوطه در این زمینه از سوی دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه قانونی هستیم تا پس از استعلام درباره این افراد تصمیم‌گیری شود. 

نصیری قیداری تاکید کرد: زمانی که پاسخ استعلام‌ها بیاید نتیجه این پرونده‌ها نیز مشخص می‌شود البته تا حدی وضعیت این پرونده‌ها مشخص است زیرا قانون معیار و ملاک آن را مشخص کرده و ابهام چندانی در این زمینه وجود ندارد. 

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم ادامه داد: در جلسات آینده این کمیته تجدیدنظر در مورد افرادی که از نظر معدل کارشناسی ارشد مورد اشکال هستند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی درباره جلسات برگزار شده این کمیته گفت: هر هفته یک تا دو جلسه برگزار می‌شود و چون اعضای کمیته تشخیص مصادیق تجدید نظر از اعضای کمیته بدوی بیشتر است هماهنگ کردن آنها کمی مشکل است اما جلسات به شکل منظم برگزار می‌شود.

نصیری قیداری در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر  اینکه اعضای کمیسیون آموزش که برای حضور در این کمیته معرفی شده‌اند، عنوان می‌کنند به این جلسات دعوت نمی‌شوند، گفت: اعضای کمیته تشخیص مصادیق تجدید نظر 8 نفر بوده است و این افراد (اعضای کمیته) قبل از اینکه کمیسیون آموزش که اعضای خود را برای حضور در این کمیته معرفی کند، معرفی شدند و از وزیر حکم گرفته‌اند. لذا این افراد در جلسات حضور دارند. اما تا به امروز وزیر علوم حکمی را به عنوان اعضای کمیته صادر نکرده است. 

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم گفت: بنده از اعضای کمیسیون آموزش سوال کردم که پس از اینکه شما به جلسات دعوت شوید عضویت شما به عنوان ناظر است یا کسی که می‌تواند حق رای داشته باشد و تا زمانی که آنها حکمی نداشته باشند این ابهام باقی می‌ماند لذا این افراد تاکنون به کمیته دعوت نشده‌اند.

وی افزود: اگر این افراد بخواهند به عنوان ناظر در جلسات حضور داشته باشند مشکلی نیست. البته نمایندگان همیشه حق نظارت دارند و اگر از ما درخواست اطلاعات را داشته باشند ریز اطلاعات در اختیار آنها قرار می‌گیرد. 

نصیری قیداری افزود: آقای پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90، دواتگری و احمدی لاشکی که نماینده مجلس در شورای عطف است همگی به عنوان شخصیت حقیقی‌شان در این جلسه حضور پیدا می‌کنند.