معاون حقوقی وزیرعلوم: علم را همراه با اخلاق می خواهیم

۱۲ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۰ کد : ۲۰۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۲
دکترسعدالله نصیری قیداری گفت:علم بدون اخلاق چیزی جز مصیبت برای بشر ندارد بر همین اساس ما علم را همراه با اخلاق می خواهیم. به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا،معاون حقوقی وامور مجلس وزیر علوم در مراسم ت...

دکترسعدالله نصیری قیداری گفت:علم بدون اخلاق چیزی جز مصیبت برای بشر ندارد بر همین اساس ما علم را همراه با اخلاق می خواهیم.

به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا،معاون حقوقی وامور مجلس وزیر علوم در مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید مجتمع آموزش عالی گناباد افزود: علمی که بمب اتم بسازد و در یک لحظه دو شهر را ویران کند به درد ما نمی خورد.

وی ادامه داد: علم باید چراغ راه انسان باشد و در تکامل وی به سمت پیشرفت های معنوی و مادی نقش داشته باشد.

معاون وزیر علوم در ادامه با اشاره به سابقه و ظرفیت علمی شهرستان گناباد گفت: 2500 سال پیش در این منطقه قناتی حفر شد که نشان می دهد بنیان های علمی به شکل نظری و هم قدرت تبدیل این بنیان ها به سمت فناوری در اینجا وجود داشته است.

وی همچنین با تقدیر از خدمات دکترهادی جباری رئیس پیشین مجتمع آموزش عالی گناباد اظهارداشت: زحمت زیادی در مسیر راه اندازی این مجتمع کشیده شده و باید تلاش کرد که این مجتمع به دانشگاه تبدیل شود.

سپس حجت الاسلام محمد رجایی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی گفت: 25 درصد جمعیت گناباد دانشجو هستند لذا نیاز است که به این منطقه نگاه ویژه ای شود.

وی افزود : تقاضای ما از وزارت علوم این است که در جهت ارتقا ی مجتمع آموزش عالی گناباد به دانشگاه اقدام شود زیرا بستر برای این امر آماده است.

این نماینده مجلس همچنین مردم گناباد را افرادی مذهبی توصیف و بیان کرد: دانشجویان غیربومی که در این شهر تحصیل می کنند تحت تاثیر فرهنگ مردم قرار می گیرند و رفتارشان مطلوب تر می شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم ضمن تقدیر از دکتر هادی جباری رئیس سابق مجتمع آموزش عالی گناباد دکتر حسین نجاری به عنوان رئیس جدید این واحد دانشگاهی معرفی شد.

گفتنی است مجتمع آموزش عالی گناباد سه دانشکده دارد وبا حضور 1200 دانشجو در 17 رشته تحصیلی به فعالیت آموزش عالی مشغول است .