پیام وزیر علوم به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد

۲۶ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۷:۰۵ کد : ۲۰۶۲۲ امور مجلس
تعداد بازدید:۴۵۹
پیام وزیر علوم به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد

1391/03/16

پیام وزیر علوم به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد

دکتر کامران دانشجو وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی به مناسبت  سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)  و قیام 15 خرداد تاکید کرد : جامعه دانشگاهی کشور همنوا با امت اسلامی و ملت مسلمان ایران با حضور در آیین‌ها و گرامیداشت یاد امام راحل با رهبر فرزانه خود تجدید پیمان خواهد نمود.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در طلیعه پیام دکتر دانشجو آمده است  :14  و 15 خرداد یادآور مجاهدت بی وقفه بزرگمردی الهی است که به نام خدا و برای خدا و در حاکمیت مطلق خشونت و وحشت به فرمان قرآن  در 15 خرداد 1341 قیام کرد و با جهاد، مقاومت و مهاجرت خود، وعده نصرت الهی را که  در 22 بهمن 1357 محقق ساخت و پس از یک عمر، حیات طیبه و ایجاد تحول در ایران و جهان، در 14 خرداد 1368 با دلی آرام و قلبی مطمئن دعوت حق را لبیک  گفت  و به دیار باقی شتافت.
در این پیام با اشاره به تقارن 15 خرداد امسال با 13 رجب سالروز ولادت با سعادت اسدا... الغالب امام علی‌ابن‌ ابی‌طالب‌(ع) و آغاز ایام‌البیض و مراسم روحانی اعتکاف تاکید شده است :جامعه دانشگاهی کشور همنوا با امت اسلامی و ملت مسلمان ایران با حضور در آیین‌ها و گرامیداشت یاد نام خمینی کبیر و برداشت معنوی از مناسبت‌ها و فرصت‌های مذکور، ضمن یادآوری آرمان‌ها و وصایای جاودان آن امام راحل، با رهبر فرزانه خود تجدید پیمان خواهد نمود.

در بخشی از پیام وزیر علوم با اشاره به اینکه از جمله تأکیدات مکرر سلسله جنبان انقلاب اسلامی، تأکید بر نقش ممتاز و متمایز دانشگاه در همه ارکان کشور و از محوری ترین سفارشات ایشان، ترغیب و تشویق به خودکفایی و بی نیازی از بیگانگان است. ابراز امید واری شده است : نسل جوان دانشگاهی کشور با بهره‌گیری از راهنمایی اساتید محترم و همه ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، در جهت تحقق آرمان‌های ارزشمند شهیدان و امام شهدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، حضوری حماسی و اساسی در عرصه تحولات اجتماعی و اقتصادی و نیز پیشرفت و تعالی برنامه‌های نظام‌آموزش عالی کشور به سوی تحقق جامعه علوی و تشکیل جامعه موعود مهدوی داشته باشند و دین خود را به شهدا و امام بزرگوار با خدمتگزاری شایسته به جامعه اسلامی ادا نمایند.

10.jpg