معاون پارلمانی وزیر علوم: وزارت علوم فرصت ندارد هرروز به ادعای دانشگاه ایرانیان پاسخ دهد

۱۵ دی ۱۳۹۳ | ۰۹:۱۸ کد : ۱۹۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۸
معاون پارلمانی وزارت علوم با اشاره به ادعای دانشگاه ایرانیان مبنی برمسدود کردن سایت این دانشگاه توسط وزارت علوم گفت: دانشگاه ایرانیان جایگاه حقوقی ندارد و پاسخ به ادعای آن در اولویت وزارت علوم نیس...
معاون پارلمانی وزارت علوم با اشاره به ادعای دانشگاه ایرانیان مبنی برمسدود کردن سایت این دانشگاه توسط وزارت علوم گفت: دانشگاه ایرانیان جایگاه حقوقی ندارد و پاسخ به ادعای آن در اولویت وزارت علوم نیست.

سعدالله نصیری قیداری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مسدود سازی سایت اینترنتی دانشگاه ایرانیان (دانشگاه احمدی نژاد )گفت: این حرف هیچ پایه اساسی ندارد چون وزارت علوم نمی تواند یک سایت را ببند بستن یک سایت حکم قضایی می خواهد و حکم قضایی وقتی صادر می شود که کسی اقامه دعوی کند اگر منظورشان است که وزارت علوم اقامه دعوی به قوه قضائیه کرده است که این گونه نبوده و وزارت علوم این کار را نکرده است.

وی ادامه داد:  وزارت علوم اختیاز بستن یک سایت را ندارد این حرف هم به لحاظ فنی و حقوقی درست نیست از طرفی هم شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم شورای گسترش وزارت علوم هردو رسما اعلام کردند دانشگاه ایرانیان مجوز ندارد و چنین دانشگاهی وجود و جایگاه حقوقی ندارد بنابراین بیشتر این مسایل را در فضای رسانه ای مطرح می کنند.

معاون پارلمانی وزارت علوم گفت:  وزارت علوم هم به دلیل کثرت کارهای برزمین مانده و حجم وسیع مسایلی که وجود دارد به حل آنها مشغول است و فرصت اینکه هرروز به این گونه ادعاها بخواهد پاسخ دهد را ندارد و در اولویت کاری آن نیز نیست که به این گونه ادعاها پاسخ دهد.

به گزارش مهر، در هفته جاری روابط عمومی دانشگاه ایرانیان در اطلاعیه ای اعلام کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه تلاش های غیر قانونی برای توقف فعالیت دانشگاه ایرانیان آدرس اینترنتی این دانشگاه را غیر فعال کرد.