برخورد حقوقی وزارت علوم با موسسات غیرمجاز آموزش عالی

۰۸ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۴:۰۶ کد : ۱۷۸۴۶ آرشیو قدیمی
تعداد بازدید:۴۷۱
 برخورد حقوقی وزارت علوم با موسسات غیرمجاز آموزش عالی

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم از شکل جدید برخورد حقوقی با موسسات غیرمجاز آموزش عالی خبر داد.

سعدالله نصیری قیداری  درباره برخورد با موسسات آموزش عالی غیرمجاز که بدون مجوز مدرک صادر می کنند، گفت: در این زمینه اطلاعات مورد نیاز در حال جمع آوری است و برخورد با این موسسات در دستور کار معاونت حقوقی وزارت علوم قرار دارد.

وی ادامه داد: به علت اهمیت برخی برنامه های کاری این موضوع که برای وزارت علوم هم مهم است در دستور کار نبود اما به زودی تصمیمات جدید در رابطه با این قبیل موسسات اتخاذ می شود.

معاون حقوقی وزارت علوم با تاکید بر اینکه در اولین فرصت با موسسات غیرمجاز آموزش عالی برخوردها را آغاز می کنیم از شکل جدید برخورد حقوقی با این موسسات خبر داد.

نصیری قیداری تاکید کرد: به منظور افزایش کیفیت در آموزش عال که یکی از محورهای برنامه های وزیر علوم هم به شمار می آید، برخورد با این نوع مراکز غیرمجاز نیز از اولویتها است.

وی با بیان اینکه این موسسات علاوه بر نداشتن مجوز، خود را حرفه ای می دانند، ادامه داد: تعریف هیأت علمی، برگزاری دوره و صدور مدرک از جمله اقدامات این موسسات به شمار می آید.

به گفته معاون حقوقی وزارت علوم، برخورد با این موسسات ساده نیست و به علت تنوع این موسسات لازم است برخوردهای متفاوتی با آنان انجام شود.