رییس کمیسیون ملی یونسکو تاکید کرد: تدوین استراتژی مناسب برای حفاظت از منابع آب

۲۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۲ کد : ۱۷۵۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۵۸
رییس کمیسیون ملی یونسکو بر لزوم تدوین استراتژی مناسب درخصوص حفاظت از منابع آبی در برنامه ششم توسعه تاکید کرد. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر "سعدالله نصیری قیداری"امروز شنبه در&...
رییس کمیسیون ملی یونسکو بر لزوم تدوین استراتژی مناسب درخصوص حفاظت از منابع آبی در برنامه ششم توسعه تاکید کرد.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر "سعدالله نصیری قیداری"امروز شنبه در ششمین نشست برنامه آسیایی مدیریت آب‌های زیرزمینی در مناطق نیمه‌خشک با اشاره به اینکه پس از پایان برنامه پنجم توسعه، تدوین برنامه پنج ساله جدید آغاز می‌شود، گفت: به مدیران و مسئولان حاضر در این نشست پیشنهاد می‌کنم یک برنامه استراتژیک در خصوص حفاظت از منابع آبی در برنامه ششم توسعه را به دولت ارائه کنند.
وی این نشست را راهکاری برای مدیریت منابع آب زیرزمینی و حفاظت از منابع آبی کره زمین دانست و افزود: مواد 140، 141 و 142 برنامه پنج ساله کشور بسیار مفصل است و بر روی تک تک کلمات آن کار تخصصی شده است.
نصیری قیداری ادامه داد: همه مباحث مدیریت جامع، ایجاد تعادل و برداشت، مسدود کردن برداشت‌های غیرمجاز آب‌های زیرزمینی، 25 درصد افزایش آب‌های زیرزمینی از طریق درست مصرف کردن و درست آبیاری کردن در بخش کشاورزی، بهره‌وری آب، اجرای طرح‌های مکمل، شبکه‌های اصلی و فرعی آبیاری و زهکشی، توجه به ارزش آب و احیا و ایجاد آبندهای شناخته شده از ریز مطالب موجود دراین مواد است.
وی از همکاران متخصص خارجی و داخلی خواست تا در تدوین برنامه ششم توسعه برای تقویت بخش آب کشور همکاری کنند.