دکتر روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم از تهیه 5 لایحه در این معاونت در سال94 خبر داد

۲۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۵ کد : ۱۶۳۵ اخبار
تعداد بازدید:۵۲۷
معاون حقوقی و امورمجلس وزارت علوم، تهیه 5 لایحه ،3 پیش لایحه و اظهار نظر در خصوص 20لایحه را بخشی از عمکرد معاونت حقوقی و امورمجلس وزارت علوم در سال 1394 اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ...
 دکتر روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم از تهیه 5 لایحه در این معاونت در سال94 خبر داد
معاون حقوقی و امورمجلس وزارت علوم، تهیه 5 لایحه ،3 پیش لایحه و اظهار نظر در خصوص 20لایحه را بخشی از عمکرد معاونت حقوقی و امورمجلس وزارت علوم در سال 1394 اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد روشن گفت: تهیه لایحه جامع مالکیت فکری، تهیه لایحه اصلاح قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور، تهیه لایحه اصلاح قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت جهت تثبت مالکیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر اموال غیر منقول خود، تهیه لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی و تهیه لایحه الحاق یک تبصره به ماده 989 قانون مدنی جهت حل مشکل تابعیت مضاعف اکتسابی متخصصان ایرانی خارج از کشور و جذب آنان، بخشی از عمکرد معاونت حقوقی و امور مجلس  وزارت علوم در سال 94 است.
وی افزود: معاونت حقوقی و امورمجلس وزارت علوم در سال 1394،  در خصوص 40 طرح قانونی نیز بررسی و اظهار نظر کرده است و در خصوص 37آیین نامه مربوط به بخش های مختلف وزارت علوم بررسی کارشناسی کرده است.
دکتر روشن با اشاره به اینکه معاونت حقوقی و امورمجلس وزارت علوم در حوزه استفسار قوانین جاری مربوط به وزارت و پاسخگوئی به استعلام های حقوقی و قانونی  نیز عملکرد خوبی  داشته است، گفت: 158 پاسخ در این حوزه تدوین و ارائه شد.
وی راهبری فعالیتهای به¬روزکردن مجموعه قوانین و مقررات وزارت علوم را در راستای نحوه اجرای قانون تدوین و تنقیح قوانین مصوب 1389 مجلس شورای اسلامی از جمله  اقدامات معاونت حقوفی و امورمجلس وزارت علوم در سال 94 اعلام کرد و گفت: در سال 94، کلیه قوانین و مقررات آموزش عالی در سایت وزارت علوم تجمیع  و اطلاع رسانی شده است.
 دکتر روشن افزود: در سال 94 این معاونت، به 8 نامه ارسالی کمیسیون اصل 90مجلس شورای اسلامی پاسخ گفته، در 134 جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی شرکت کرده ،  به بیش از 11 هزار نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ گفته است و بیش از 330 جلسه ملاقات نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با وزیر علوم و مدیران این وزارتخانه هماهنگ کرده است.