نصیری قیداری معاون حقوقی و امو رمجلس وزارت علوم : بررسی بورسیه‌ها کارشناسی و غیرسیاسی بود

۱۵ تیر ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۷ کد : ۱۵۶۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۸
معاون پارلمانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در موضوع بررسی بورسیه‌های غیرقانونی تمام فعالیت ها به صورت کارشناسی و غیرسیاسی انجام شده است.سعدالله نصیری قیداری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیم...
معاون پارلمانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در موضوع بررسی بورسیه‌های غیرقانونی تمام فعالیت ها به صورت کارشناسی و غیرسیاسی انجام شده است.
سعدالله نصیری قیداری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری در حضور اساتید دانشگاه‌ها در رابطه با بحث رسانه ای شدن بورسیه ها بوده است که این موضوع براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب کاملاً صحیح است و در این مسیر به بورسیه ها ظلم شد و نباید این بحث رسانه ای می شد.
وی گفت: در برهه ای شیطنتی در رابطه با اسامی بورسیه ها رخ داد که ما هم پیگیر این موضوع هستیم که این امر به چه طریق به برخی روزنامه ها و رسانه ها اطلاع رسانی شده است، البته سرنخ هایی در این رابطه از طریق روابط عمومی بدست آمده است و ما این آمادگی را داریم که این سرنخ ها را در اختیار مراجع قرار دهیم.
معاون پارلمانی وزیر علوم تاکید کرد: برخی از این اسامی درست نبوده زیرا این اسامی از سوی مدیران رسمی وزارت علوم به بیرون نرفته است.
قیداری گفت: نباید از فرمایشات مقام معظم رهبری برداشت سلیقه ای صورت گیرد و این فرمایشات فصل الخطاب است و در وزارت علوم آمادگی کامل در اجرای منویات رهبری وجود دارد، به هر حال کارشناسانی این پرونده ها را بررسی کردند و نظر دادند و نظر ما هم کارشناسی و غیر سیاسی بوده است.
وی افزود: اگر حقی به طریقی غیرقانونی از کسی ضایع شده است باید ادا شود و ضایع کننده نیز مجازات شود.