نصیری قیداری : جلوی فعالیت مرکز زبان دانشگاه ایرانیان را می‌گیریم

۱۵ آذر ۱۳۹۳ | ۰۸:۱۵ کد : ۱۵۶۴۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۶
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با بیان اینکه مراکز آموزش آزاد باید از دانشگاه علمی کاربردی مجوز بگیرند، گفت: اگر مرکز زبان دانشگاه ایرانیان چنین مجوزی را دریاقت نکرده باشد، قطعا جلوی فعالیتش را...
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با بیان اینکه مراکز آموزش آزاد باید از دانشگاه علمی کاربردی مجوز بگیرند، گفت: اگر مرکز زبان دانشگاه ایرانیان چنین مجوزی را دریاقت نکرده باشد، قطعا جلوی فعالیتش را می گیریم.. به نقل از خبرگزاری تسنیم: سعدالله نصیری قیداری معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم درباره فعالیت مرکز زبان دانشگاه جامع ایرانیان اظهار داشت: وزارت علوم پس از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دانشگاه جامع ایرانیان اعلام موضع رسمی کرد و کاملا روشن و شفاف موارد را در اطلاعیه ای مطرح کرد.
 
وی با اشاره به اینکه فعالیت مرکز آموزش های آزاد ذیل نام دانشگاه جامع ایرانیان نیازمند اخذ مجوزهای لازم است، گفت: این دانشگاه تا زمانی که مراحل قانونی را طی نکرده باشد، نمی تواند فعالیتی داشته باشد. برای وزارت علوم مهم نیست که این دانشگاه را چه کسانی اداره و راه اندازی می کنند. هرکسی می تواند برای کسب مجوز راه اندازی دانشگاه در چارچوب قوانین اقدام کند، اما بحث درباره دانشگاه جامع ایرانیان این بود که این دانشگاه مجوزهای لازم را برای ادامه فعالیت کسب نکرده و اگر چنانچه مجوزهای قانونی را اخذ کند، مثل تمامی دانشگاه های دیگر می تواند در چارچوب قانون فعالیت کند.
 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در زمینه فعالیت مرکز آموزش های آزاد این دانشگاه نیز تاکید کرد که اطلاعیه وزارت علوم، فعالیت مرکز آموزش های آزاد این دانشگاه را نیز شامل می شود.
 
نصیری قیداری با اشاره به اینکه مسیر اخذ مجوز برای مرکز آموزش های آزاد این است که دانشگاه علمی کاربردی به آنها مجوز دهد، گفت: مجوز این مراکز توسط دانشگاه علمی کاربردی اتخاذ می شود و بعد هم این مراکز  زیر نظر این دانشگاه فعالیت می کنند و تحت نظارت خواهند بود.
 
وی ادامه داد: اگر این مرکز چنین مجوزی را دریافت کرده، می تواند فعالیت کند و اگر آن را دریافت نکرده است، فعالیت آن غیرقانونی است. جواب این مسئله کاملا روشن و به دور از هرگونه نگاه سیاسی و براساس دانش حقوق و قانون است. لذا اگر این مرکز بدون مجوز فعالیت کند، قطعا از فعالیت آن جلوگیری می شود.
 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با اشاره به اینکه افکار عمومی نیز باید نسبت به مجوز داشتن این مراکز اطلاعات کافی داشته باشند، تصریح کرد: علاقه مندان به تحصیل و کسب مهارت های آموزشی لازم است اگر چنانچه می خواهند در این گونه مراکز ثبت نام کنند، قبل از ثبت نام از حصول مجوزهای قانونی این مراکز اطلاع داشته باشند تا بعد از آن متوسل به شکایت و صرف هزینه های اضافی نشوند.
 
وی درباره وظیفه معاونت حقوقی وزارت علوم در خصوص این مسئله نیز گفت: دفتر حقوقی وزارت علوم در قبال اقامه دعواها ورود پیدا می کند. اگر از جایی اقامه دعوا شود، دفتر حقوقی وزارت علوم نقش وکیل مدافع را داشته و در صورت اعلام شکایت مثلا دانشجو یا هنرجویی از مرکزی وارد عمل می شود و اگر آن مرکز مجوز داشته باشد از مرکز مربوطه دفاع و اگر نداشته باشد علیه آن مرکز لایحه تنظیم می کند