نشست معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با معاون قضایی و امور استانهای دیوان عدالت اداری

۲۳ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۶:۵۵ کد : ۱۵۵۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۸
این نشست روز یکشنبه مورخ 22/06/94 در محل دیوان عدالت اداری با هدف ایجاد هماهنگی بیشتر در امور مبتلی به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی با دیوان عدالت اداری به عنوان مرجع عمومی رسیدگی به تظلمات کارکنان د...
این نشست روز یکشنبه مورخ 22/06/94 در محل دیوان عدالت اداری با هدف ایجاد هماهنگی بیشتر در امور مبتلی به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی با دیوان عدالت اداری به عنوان مرجع عمومی رسیدگی به تظلمات کارکنان دولت در حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. این جلسه با حضور جناب آقایان دکتر محمد روشن معاون حقوقی و امور مجلس، دکتر حسین سیمایی صراف مدیر کل دفتر حقوقی ، حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای باقری معاون قضایی و امور استانهای دیوان و جناب آقای امینی تشکیل شد  مقرر گردید با توجه به شخصیت حقوقی مستقل دانشگاهها، پژوهشکده ها و موسسات آموزش عالی کلیه دادخواست ها و ابلاغ قضایی که خوانده دعوی مراکز اخیر الذکر هستند مستقیما به مراجع ذیربط ابلاغ شود تا از اطاله دادرسی جلوگیری گردد.
از دیگر موضوعات مورد توافق، اختصاص شعب ویژه به موضوعاتی که دیوان صالح به رسیدگی است که مورد تاکید قرار گرفت.
همچنین مقرر شد با توجه به ماده واحده مصوبه جلسه 630 شورای عالی انقلاب فرهنگی، فارغ از انتقادهایی که در خصوص اقدام موازی با اصل 173 قانون اساسی مطرح است، با استفاده از تجارب قضات محترم دیوان، به شیوه ای اقدام شود که حقوق متقاضیان بیش از پیش مطمح نظر باشد.