معاون وزیر علوم خبر داد: پایان فروردین، اتمام بررسی پرونده شکایت دانشجویان بورسیه

۱۹ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۸ کد : ۱۴۷۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۷
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم از اتمام کار کمیته تجدیدنظر در بررسی پرونده شکایت دانشجویان بورسیه تا پایان فروردین خبرداد و گفت: درصدی از دانشجویان بورسیه با مساعدت و همکاری نهادهای نظارتی و دیوا...
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم از اتمام کار کمیته تجدیدنظر در بررسی پرونده شکایت دانشجویان بورسیه تا پایان فروردین خبرداد و گفت: درصدی از دانشجویان بورسیه با مساعدت و همکاری نهادهای نظارتی و دیوان محاسبات به تحصیل باز می گردند.

سعدالله نصیری قیداری درباره آخرین وضعیت بررسی پرونده شکایت دانشجویان بورسیه در کمیته تجدیدنظر وزارت علوم، گفت: کمیته تجدیدنظر در وزارتخانه تاکنون کلیه پرونده های اعتراضی را بررسی کرده و در اغلب جلسات برخی از نمایندگان مجلس هم حضور داشتند، البته نقش این نمایندگان بیشتر نظارتی بود.

وی افزود: به طورقطع درخصوص شکایت‌ ها تصمیماتی گرفته شده و تا پایان فروردین نتایج به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تصریح کرد: درخصوص موضوع شکایت‌هایی که با اشتغال در ارتباط بود، با همکاری و مشورت دیوان محاسبات و نهادهای نظارتی در درصد قابل توجهی از آنان تجدیدنظر شد به طوریکه دانشجویان به تحصیل بازمی گردند، اما در موارد بورسیه‌ای که به معدل و سن و شرایط ذکر شده درآیین نامه ها مربوط می شد، تغییرات کمی به عمل آمد.