معاون پارلمانی وزیر علوم گفت: هیئت علمی آمریکایی که به ایران آمدند با وزیر علوم دیدار نداشتند و دلیل حضور وزیر علوم در مجلس اصلا ربطی به این مسئله ندارد.

۱۵ تیر ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۳ کد : ۱۴۳۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۹۲۹
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان Tنصیری قیداری معاون پارلمانی وزیر علوم تحقیقات و فناوری  در خصوص دیدار هیئت آمریکایی با وزیر علوم گفت: این هیئت آمریکایی اصلا در سطح وزیر نبوده است و با وزیر علوم ...
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان Tنصیری قیداری معاون پارلمانی وزیر علوم تحقیقات و فناوری  در خصوص دیدار هیئت آمریکایی با وزیر علوم گفت: این هیئت آمریکایی اصلا در سطح وزیر نبوده است و با وزیر علوم هم دیدار نداشته است.
وی افزود: این هیئت آمریکایی با روسای دانشگاه‌های کشور دیدار داشتند و این مسئله با وزارت علوم، امور خارجه و مرکز همکاری بین المللی وزارت علوم برنامه ریزی شده که با روسای دانشگاه‌های کشور در حوزه تبادل استاد و دانشجو دیدار داشته باشند.
نصیری قیداری با اشاره به این مطلب که این دیدارها همیشگی است، اظهار داشت: این گونه هیئت‌ها از کشورهای چین، آلمان، هند، حاشیه اقیانوس هند با مسئولان وزارت علوم و روسای دانشگاه‌ها همیشه دیدار دارند البته تمامی آنها در سطح وزیر نیستند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه پس دلیل در خواست نمایندگان مجلس به حضور وزیر علوم به مجلس چیست، تصریح کرد: مجلس وزیر علوم را برای این موضوع نخواسته ‌است بلکه دلیل حضور وزیر علوم بعد از ظهر امروز از ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ در خصوص ادغام دانشگاه‌ها علوم اقتصادی و خوارزمی و از ساعت ۱۵:۳۰ در خصوص پاره‌ای از سوالات است و اصلا بحث هیئت آمریکایی مطرح نیست.
وی در ادامه اظهار داشت: تا‌کنون بارها هیئت‌های علمی مختلفی از کشورهای مختلف به ایران آمده و خواستار حضور مسئولان وزارت علوم برای تبادل استاد و دانشجو و حتی تبادل علمی بوده‌اند چنانچه در ماه‌های گذشته هیئت‌های علمی و وزاری علوم کشورهای مختلفی برای حضور و دیدار با وزیر علوم به کشورمان آمده و چون در سطح وزیر علوم بودند توانستند باوزیر علوم دیدار داشته باشند.

( ۲ )