مستندات تخلف 32میلیاردی به نمایندگان ارائه شد

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۹ کد : ۱۴۱۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۸
معاون پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه پرونده تخلف 32 میلیاردی وزارت علوم دولت سابق در مرجع قضایی در حال بررسی است، گفت: وزارت علوم در خصوص این پرونده، اطلاعات و مستندات موجود را...
معاون پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه پرونده تخلف 32 میلیاردی وزارت علوم دولت سابق در مرجع قضایی در حال بررسی است، گفت: وزارت علوم در خصوص این پرونده، اطلاعات و مستندات موجود را به نماینده‌ها ارائه کرده است.

سعدالله نصیری قیداری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: جلسات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان وزارت علوم جهت بررسی پرونده تخلف 32 میلیاردی وزارت علوم در دولت سابق، صرفا در راستای توضیح و اطلاع‌رسانی به نمایندگان در خصوص ابعاد مختلف این پرونده برگزار می‌شود.

معاون پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: اگر نمایندگان، مسئولان اجرایی کشور را برای ارائه توضیحاتی به مجلس فرامی‌خوانند به منظور کسب اطلاع از موضوعات پیش‌آمده است تا آنها برای حُسن انجام وظایف نظارتی خود اطلاعات کافی داشته باشند و وزارت علوم نیز در خصوص این پرونده، اطلاعات و مستندات موجود را به نماینده‌ها ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه در مجلس هیچ حکم قضایی درباره بود و نبود قصور و کیفیت آن صادر نمی‌شود، ادامه داد: کمیسیون‌های تخصصی مجلس و حتی کمیسیون اصل 90 به عنوان مراجع قانون گذاری و نظارتی فعالیت می کنند؛ اما اگر کمیسیون اصل نود نیز در این باره توضیحاتی از ما بخواهند، اسناد و قضایا را برای آنها ارائه و توضیح خواهیم داد.

نصیری قیداری درخصوص نتیجه نهایی رسیدگی به این پرونده یادآور شد: هم اکنون موضوع این پرونده در مراجع قضایی در حال بررسی است؛ داستانی نیز آن را تایید کرده و نتیجه و حکم نهایی نیز از طریق این مرجع اطلاع رسانی می شود.

معاون پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان خاطرنشان کرد: از رسانه ها نیز تقاضا داریم تا زمانی که مراجع قضایی در خصوص این پرونده نظر نهایی را صادر نکرده اند درباره اتهامات و شناسایی متخلفان، گمانه زنی نکنند.