صدور حکم سه عضو جدید کمیته بررسی اعتراض بورسیه‌ها توسط وزیر علوم

۱۷ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۱ کد : ۱۲۶۹۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۹
به  نقل از خبرگزاری تسنیم ، سعدالله نصیری قیداری معاون پارلمانی و حقوقی وزارت علوم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره فعالیت کمیته بررسی اعتراضات به بورسیه‌های سال گذشته، گفت: سه نفر ...

به  نقل از خبرگزاری تسنیم ، سعدالله نصیری قیداری معاون پارلمانی و حقوقی وزارت علوم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره فعالیت کمیته بررسی اعتراضات به بورسیه‌های سال گذشته، گفت: سه نفر به اعضای این کمیته اضافه شدند و انشاءالله این کمیته از فردا کار خود را در رسیدگی به اعتراضات آغاز می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اسامی اعضای جدید این کمیته نیز گفت: شاید بهتر است افراد کمیته را نام نبریم تا این کار در یک فضای دور از هیاهوی رسانه‌ای  و در فضای حقوقی و عدالت انجام شود. نام‌بردن افراد ممکن است شائبه‌هایی را ایجاد کند که به صلاح دانشجویان و نظام نباشد.

معاون پارلمانی و حقوقی وزارت علوم ادامه داد: این افراد کار خود را در فضایی کاملا قانونی و براساس ضابطه انجام می‌دهند.

نصیری قیداری در پاسخ به این سوال که آیا افرادی از کمیسیون آموزش نیز در این کمیته حضور دارند یا خیر، گفت: در کمیته بدوی دو نفر از بین نمایندگان مجلس حضور داشتند و در کمیته تجدید نظر عضوی از کمیسیون آموزش با حکم رسمی دکتر فرهادی حضور دارد.

وی در پاسخ به این سوال که تعداد اعتراضات صورت گرفته به احکام صادرشده چه میزان است و پیش بینی می‌کنید این کمیته در چه مدت زمانی به نتیجه برسد، گفت: اگر از سه هزار و 700 حکم صادره 15 درصد نیز نسبت به این حکم اعتراض داشته باشند چیزی حدود 500 نفر اعتراض خواهند داشت که این عدد عدد کمی نیست.

معاون پارلمانی و حقوقی وزارت علوم با اشاره به اینکه این کمیته تلاش می‌کند در ایام تعطیل نیز به بررسی اعتراضات بپردازد، گفت: کمیته قبلی نیز در ایام قبلی جلسات تشکیل می‌داد و به بررسی اعتراضات می‌پرداخت و ما امیدواریم که در مدت زمان کوتاهی همه اعتراضات بررسی شود.