با حضور وزیر علوم از آیینه اصلی تلسکوپ رصد خانه ملی ایران رونمایی شد

۰۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۳ کد : ۱۱۸۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۶
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از آیینه اصلی تلسکوپ رصد خانه ملی ایران رونمایی کردند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم ا...
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از آیینه اصلی تلسکوپ رصد خانه ملی ایران رونمایی کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم ابتدا دکتر محمد جواد لاریجانی ، رئیس پژوهشگاه دانش های بنیادی و رئیس رصدخانه ملی ایران گزارشی از روند خرید، آزمایش وارسال این آیینه و همچنین جایابی و نصب آن ارائه کردو گفت: امروز یک روز تاریخی و بزرگ در بحث رصد و نجوم ایران می باشد و شاید امروز بزرگترین پروژه علمی کشور در طول قرن های اخیر سامان گرفته است.
درادامه دکتر رضا منصوری  ، مشاور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم که ایده تهیه این آیینه متعلق به وی است توضیحاتی در خصوص مسائل فنی و نحوه استقرار آیینه در قله ای دراطراف کاشان ارائه کرد.
گفتنی است در این مراسم دکتر وحید احمدی، معاون پژوهشی و فناوری و دکتر سعدا... نصیری قیداری معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم نیز حضور داشتند.