زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: نظر مثبت دو فراکسیون اصولگرای مجلس نسبت به فرهادی/رای بالای مجلس به وزیر پیشنهادی علوم

۰۴ آذر ۱۳۹۳ | ۰۹:۵۸ کد : ۱۱۸۱۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۵
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری جلسه امروز دو فراکسیون اصولگرایان و اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، گفت: بر اساس استنباط صورت گرفته از جلسه امروز به نظر می رسد فرهادی...
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری جلسه امروز دو فراکسیون اصولگرایان و اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، گفت: بر اساس استنباط صورت گرفته از جلسه امروز به نظر می رسد فرهادی بتواند رأی بالایی از مجلس کسب کند.

به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی زاهدی  با یادآوری جلسه روز یکشنبه گذشته (2 آذرماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور فرهادی وزیر پیشنهادی علوم، افزود: در این جلسه اعضای کمیسیون به صورت شفاف مسایل و مشکلات مربوط به حوزه وزارت علوم را مطرح کردند که همه این معضلات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با ابراز نگرانی نسبت به افت روند رشد تولید علمی کشور، گفت: بدون شک نمایندگان مجلس نگران آن هستند که تولید علم به معنای عام یعنی از تولید مقاله و تبدیل آن به علم و فناوری و صنعت به گونه ای پیش رود که افت یابد که البته متأسفانه طی سال گذشته دانشگاه ها بیشتر مسائل سیاسی را دنبال می کردند تا مسائل علمی.

وی با انتقاد از اینکه امکانات پژوهشی به شدت افت پیدا کرده است،‌ افزود: در این میان بودجه این حوزه نیز به درستی تخصیص نیافته و لذا حتما باید تأملی برای رفع این معضل صورت گیرد.

زاهدی با یادآوری پاسخ وزیر پیشنهادی علوم،‌ تحقیقات و فناوری نسبت به چگونگی رفع این دغدغه ها افزود: وی با روی گشاده این مسائل را پذیرفته و اعلام کرد که نسبت به رفع این مشکلات همه تلاش خود را در کمترین زمان ممکن به کار خواهد گرفت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پس از این نشست پیام خود را به نمایندگان مجلس اعلام کردند که چه صحبت هایی در جلسه یادشده صورت گرفته و همچنین عنوان کرد که کمیسیون دلیلی برای مخالفت خود با دکتر فرهادی نداشته و براساس نظرسنجی که در کمیسیون صورت گرفته اکثریت اعضا نظر مثبتی نسبت به وی داشتند.

 

فضای مثبت مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی علوم

وی با یادآوری ایجاد فضاسازی مثبت در مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی علوم، گفت: در این میان دو فراکسیون اصولگرایان و اصولگرایان رهروان ولایت طی اقدامی وحدت گرایانه با تشکیل جلسه‌ای،‌ برخی از نمایندگان دغدغه های خود را مطرح کردند و وزیر پیشنهادی علوم نیز اعلام کرد که خواسته‌های منطقی و دغدغه‌های آنها را رفع خواهد کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز دو فراکسیون اصولگرایان و اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، گفت: بر اساس استنباط صورت گرفته از جلسه امروز به نظر می رسد دکتر فرهادی بتواند رأی بالایی از صحن علنی مجلس از آن خود کند