دکتر نصیری قیداری: ۴۰۰ انجمن علمی در کشور فعالیت می‌کنند

۲۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۳ کد : ۱۰۵۵۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۷
به نقل از خبرگزاری تسنیم در شیراز، معاون پارلمانی وزیر علوم با اشاره به فعالیت 400 انجمن علمی در کشور گفت: کمیسیون‌های انجمن علمی در وزارت علوم در حمایت از انجمن‌های ع...
دکتر نصیری قیداری: ۴۰۰ انجمن علمی در کشور فعالیت می‌کنند

به نقل از خبرگزاری تسنیم در شیراز، معاون پارلمانی وزیر علوم با اشاره به فعالیت 400 انجمن علمی در کشور گفت: کمیسیون‌های انجمن علمی در وزارت علوم در حمایت از انجمن‌های علمی تشکیل شده است و فعالیت این انجمن‌ها سبب افزایش تولید علم می‌شود.

وی با بیان اینکه انجمن‌ها ngo هستند و بودجه دولتی برای آنها لحاظ نمی‌شود، افزود: دولت می‌تواند با عنوان کمک به این انجمن‌ها حمایت مالی کند و بودجه‌ای برای این انجمن‌ها اختصاص پیدا کرده که هرچند این عدد قابل توجه نیست اما می‌تواند بخشی از نیازهای انجمن‌ها را تامین کند.

نصیری قیداری با بیان اینکه انجمن‌های علمی لایحه‌های مختلف جامعه را با علم آشنا می‌کنند، خاطرنشان کرد: این انجمن‌ها در آموزش و صنعت نقش مهمی دارند و باید در تصمیم‌گیری‌های علمی دخالت داده شوند. 

وی با اشاره به نامگذاری سال 2015 به نام " سال نور" خاطرنشان کرد: در تاریخ اسلام افراد بسیار نامدار و خوش فکری وجود داشته که تمدن اسلامی را نامدار کردند که  از جمله این دانشمندان ابن هیثم هست که پایه‌گذار فیزیک نو است.

معاون پارلمانی وزیر علوم تصریح کرد: ابن هیثم قوانینی را در فیزیک اپتیک کشف کرده که مورد احترام جامعه علمی امروز است و به پاسداشت این مرد یونسکو سال 2015 را سال جهانی نور و استفاده از تکنولوژی‌های نور نامگذاری کرده است.

انتهای پیام/ ب