دکتر روشن: شهرک ‏های دانشگاهی سبب کاهش هزینه‎های دانشگاه‎‏ها می شود

۱۱ مهر ۱۳۹۴ | ۰۹:۳۸ کد : ۱۰۴۲۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۳
به نقل از خبرگزاری تسنیم از خمین، محمد روشن عصر امروز در جلسه شورای اداری خمین اظهار داشت: حق برای برخورداری از آموزش جزو حقوق اساسی آحاد انسان‌ها است و این به سبب مطلوبیت ذاتی آموزش است و هیچکس ...

به نقل از خبرگزاری تسنیم از خمین، محمد روشن عصر امروز در جلسه شورای اداری خمین اظهار داشت: حق برای برخورداری از آموزش جزو حقوق اساسی آحاد انسان‌ها است و این به سبب مطلوبیت ذاتی آموزش است و هیچکس نمی‌تواند بگوید علمی بد است و یا علم کسی را از او بستاند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم و تحقیقات تصریح کرد: علم باید توسعه پیدا کندو در این مسیر به دنبال اقیانوس‌های بندانگشتی نیستیم، سرانه علمی پیش‌بینی شده سبب می‎شود دغدغه‌های موجود در این زمینه برطرف شود، شهرک دانشگاهی طرح بسیار جالبی است و سبب می‎‏شود همه از امکاناتش به صورت مشترک استفاده کنند و این کار سرانه هزینه‌های دانشگاه را پایین می‌آورد.

روشن با اشاره به خالی بودن برخی صندلی‎ها در دانشگاه‎ها گفت: هرم جمعیت کشور به صورتی است که برخی از صندلی‌های دانشگاه‌ها خالی است باید ظرفیت‌های خالی را به صورت منطقی و نظام‌مند پر کنیم چرا‌که  آهنگ رشد در زمینه علوم و تحقیقات و فناوری در حال افزایش است.

وی بیان کرد: آموزش عالی یکی از مسائل مهم فراروی وزارت علوم است زیرا آموزش عالی در سال‌های گذشته بسیار توسعه یافته و نیاز به ساماندهی دارد و باید در بحث کیفیت قدم‌های اساسی برداریم و در بحث کمیت و کیفیت نیاز به برنامه ریزی داریم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم و تحقیقات ادامه داد: شرکت‎های دانش بنیان باید توسعه کیفی و کمی داشته باشند چراکه برنامه شرکت‌های دانش بنیان و بحث‌های فناوری نیاز به قوانین و مقررات جدید دارد و باید قدم های اساسی در این راستا برداشته شود.