آخرین وضعیت پرونده بورسیه ها:بورسیه های شاغل در بخش دولتی مجاز به ادامه تحصیل نیستند

۱۲ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۳ کد : ۱۰۰۹ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۶
معاون حقوقی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که پرونده دانشجویان بورسیه شاغل از طریق استعلام از بیمه در دست بررسی است، گفت: در صورتی که پس از استعلام مشخص شود که این افراد به صورت مستمر ...

معاون حقوقی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که پرونده دانشجویان بورسیه شاغل از طریق استعلام از بیمه در دست بررسی است، گفت: در صورتی که پس از استعلام مشخص شود که این افراد به صورت مستمر بیمه برای آنها پرداخت می‌شده و شغل دولتی داشته اند مجاز به ادامه‌ی تحصیل نخواهند بود، ولی افرادی که وضعیت بیمه آنها به گونه‌ای باشد که نشان دهد بیمه‌ای پرداخت نشده است می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

به نقل از خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سعدالله نصیری قیداری در حاشیه هفتمین جشنواره فارابی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت بورسیه‌ها افزود: تاکنون شش جلسه در این زمینه برگزار شده است و آخرین جلسه‌ی آن نیز روز پنج‌شنبه هفته گذشته برگزار شد که در خصوص پرونده‌های مربوط به اشکال‌زدایی تحصیل همزمان با اشتغال بحث و بررسی شد.

وی با تاکید بر این‌که در این جلسات پرونده افرادی که به‌طور همزمان در مراکز دولتی مشغول به فعالیت بودند و از سوی دیگر به صورت بورسیه ادامه تحصیل می‌دهند مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: پرونده این دست افراد به پایان رسیده است و در این زمینه وضعیت این افراد از بیمه استعلام شده است و منتظر پاسخ استعلام هستیم.

نصیری خاطرنشان کرد: علاوه بر آن در پرونده افرادی که به لحاظ معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد مشکلاتی داشتند تجدید‌نظر خواهند شد.

معاون حقوقی وزیر علوم با تاکید بر این‌که برای بررسی وضعیت دانشجویان بورسیه، هر هفته جلسات متعددی برگزار شد، خاطر‌ نشان کرد: تلاش می‌شود تا با برگزاری جلسات مستمر وضعیت اینگونه از دانشجویان به سرعت مشخص شود.

نصیری همچنین با اشاره به حضور تعدادی از نمایندگان در این جلسات توضیح داد: در کمیته تشخیص مصادیق تجدید نظر افرادی معرفی شدند که حکم آنها برای حضور در این جلسات صادر شده است ولی پس از آن مجلس سه نفر از نمایندگان را برای حضور در این کمیته معرفی کردند، ولی تاکنون از سوی وزیر علوم حکمی برای آنها صادر نشده است.

وی با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف این دسته افراد خاطر‌ نشان کرد: در این جلسات تنها افرادی حاضر خواهند شد که حکم وزیر برای آنها صادر شده باشد و افرادی حق رای دارند که دارای حکم وزیر باشند.

نصیری با تاکید بر این‌که این سه نفر از نمایندگان فاقد حکم وزیر هستند، تصریح کرد: افرادی نظیر پورمختار و دواتگر به لحاظ شخصیت حقیقی در این کمیته حاضر می‌شوند.